Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egy 6 milliós házat elajánd...

Ha egy 6 milliós házat elajándékoznak a nagyszülőknek az mennyi ajándékozási illetéket von maga után?

Figyelt kérdés
2009. aug. 13. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az illeték mértéke:


I. csoport - az ajándékozó gyermeke, házastársa, szülője, valamint a háztartásában eltartott szülő nélküli unokája terhére: 18 millió forintig 11%, 18 millió forint feletti rész után 35 millió forintig 18%, a 35 millió forint feletti rész után 21%


(Az örökbe fogadott, a mostoha- és nevelt gyermek a vér szerinti gyermekkel, az örökbe fogadó, a mostoha- és nevelőszülő a vér szerinti szülővel egy tekintet alá esik),


II. csoport - az ajándékozó I. csoportba nem tartozó unokája, nagyszülője, testvére terhére: 18 millió forintig 15%, 18 millió forint feletti rész után 35 millió forintig 21%, a 35 millió forint feletti rész után 30 %,


III. csoport - minden más megajándékozott terhére: 18 millió forintig 21%, 18 millió forint feletti rész után 35 millió forintig 30%, a 35 millió forint feletti rész után 40%.


Az illeték megfizetése: kiszabás alapján pénzben


Fizetésre kötelezett: a megajándékozott

2009. aug. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


11. Lakás öröklése, illetve vásárlása esetén mi az illeték alapja és mértéke?


Lakás öröklése esetén az illeték alapja az örökölt lakás – esetleges hagyatéki terhekkel csökkentett – forgalmi értéke, a mérték pedig függ a rokonsági foktól, illetve a lakás forgalmi értékétől az alábbiak szerint:

----------

I. Az örökhagyó gyermeke, házastársa, szülője, valamint a háztartásában eltartott szülő nélküli unokája terhére

(Az örökbe fogadott, a mostoha- és nevelt gyermek a vér szerinti gyermekkel, az örökbe fogadó, a mostoha- és nevelőszülő a vér szerinti szülővel egy tekintet alá esik)


18 millió forintig 2,5%

18 millió forint feletti rész után

35 millió forintig 6%

35 millió forint feletti rész után 11%

-------------------

II. Az örökhagyó I. csoportba nem tartozó unokája, nagyszülője, testvére terhére


18 millió forintig 6%

18 millió forint feletti rész után

35 millió forintig 8%

35 millió forint feletti rész 15%

-------------------------


Tehát ebben az esetben az unoka a 6 milliós érték 6%-át kell fizesse! (= 360,000 Ft)

2009. aug. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az elsőnek köszönöm. A másodiknak:lehet,h.én értem félre de ez az öröklési illeték alapja.Én az ajándékozásira lettem volna kíváncsi.
2009. aug. 13. 17:41
 4/7 anonim ***** válasza:

JAJ! Bocsánat, félrenéztem, véletlenül tényleg az örökösödésit másoltam ki... 8-((


Itt az ajándékozási illeték leírása (tényleg az első beíró másolta ki jól) :


[link] illet%C3%A9k

2009. aug. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szóval : 900,000 Ft lesz a várható illeték... :-[
2009. aug. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos akkor jól számoltam. :( Más megoldás meg gondolom nem létezik.Köszönöm
2009. aug. 13. 17:53
 7/7 anonim ***** válasza:

NEM, mégsem annyi, mert azok a %-ok az ÁLTALÁNOS ajándékozásra vonatkoznak (gépkocsi, arany nyaklánc, stb.)...


INGATLAN ajándékozásnál valamivel kedvezőbbek a %-kok :


[link]


Az illeték lakástulajdon ajándékozása esetén:


I. -es Csoport: Az ajándékozó gyermeke, házastársa, szülője, valamint a háztartásban eltartott szülő nélküli unokája terhére (az örökbefogadott, a mostoha- és nevelt gyermek a vér szerinti gyermekkel, az örökbe- fogadó, a mostoha- és nevelőszülő a vér szerinti szülővel esik egy tekintet alá)5 % 18 millió forint értékhatárig, továbbá a a 18 millió forint feletti rész után 35 millió forintig 8%, 35 millió forint feletti rész után 12%


II.-es Csoport Az örökhagyó/ajándékozó I. csoportba nem tartozó unokája, nagyszülője, testvére terhére 8 % 18 millió forint értékhatárig, továbbá a a 18 millió forint feletti rész után 35 millió forintig 10%, 35 millió forint feletti rész után 16%


---------------


Vagyis akkor a 6 milliós ház ajándékozására az unokának (8%) = 480,000 Ft-ot kell fizetni! :D

2009. aug. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!