Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ebben az esetben valóban...

Ebben az esetben valóban állja az állam a TB-met?

Figyelt kérdés

"Ha már elmúltál 20 éves, nem számít, hogy a szüleiddel laksz, a szociális törvény szerint csak a te jövedelmed számít, a szüleidé nem.

Így rászorulónak minősülhetsz (ha nincs vagyonod sem) és kérelmedre rendezi az önkormányzat a TBd.

Mindezeket megtalálod a szociális törvényben: [link] "


Ezt találtam. Nem a szüleimmel élek, a mostani háztartásban nem kapok anyagi segítséget, munkát keresek 2,5 hónapja.

A szüleim összjövedelme (nyugdíjasok) 250 ezer ft. Ebből nem sok segítséget kapok, ételre, ruházatra telik. TB-re már nem. Bérletet sem vásárolok.


Milyen szempontoknak kell megfelelni, hogy kapjak támogatást? a mostani háztartásban 4-en lakunk, egy kereső képes ember van, havi 180 ezer ft-os fizetéssel, de nem a családtagom, és én ebből nem kapok.


2012. dec. 19. 23:30
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Regizd magad a munkaügyi központba akkor az állam állja a TBdet
2012. dec. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nem az állam állja ilyenkor a TB-det,hanem az önkormányzat...Mindegy. Az igénylés menete mégpedig a következő: bemész munkaügyre,regisztrálod magad,mint aktív álláskereső,kérsz ott egy igazolólapot,hogy ennyi,meg annyi napja vagy nyilvántartva. Bemész a helyi önkormányzathoz és megkérdezed portásbácsit,melyik irodába menjél,hogy elintézhesd,hogy állják a TB-t. Bemész,elmondod,mi a helyzet,ki kell tölteni egy nyomtatványt,meg kell indokolni,hogy miért szeretnéd,hogy átvállalják. Leírod,hogy munkanélküli vagy,nincs saját kereseted. Én legalábbis ennyit intéztem és átvállalták a TB-met.
2012. dec. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!