Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Gyes után, ha a felajánlott...

Gyes után, ha a felajánlott munkakört elutasítom, hogy nem szeretnék ott dolgozni, mert nem tetszik a hely és a fizu, akkor nekik mindenféleképp fel kell nekem mondani?

Figyelt kérdés
A gondom hogy nem akarnak elküldeni mert akkor végkielégítést kell nekik fizetni nem keveset valamint a felmondási időre a bért.Mit tehetek hogy ők mondjanak fel nekem rendesen?

2013. jún. 21. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudsz tenni. Ha nem tetszik a munka és fizu, de ők nem mondanak fel, akkor neked kell. Ebben az esetben viszont nem jár végkielégítés. Ha ők nem küldenek el, akkor nem tudsz mit tenni. Gondolom közös-megegyezést nem írnának alá, úgy, hogy végkielégítést is kapj, ha te mondasz fel.

Igazából ha olyan kárt teszel a cégnek, hogy kirúgjanak, akár anyagi kár, akkor kirúghatnak, de akkor nem kell végkielégítést fizetniük, mivel kárt okoztál.

Tehát, te mondasz fel, közös-megegyezésben megegyeztek a végkielégítésről, ha a munkáltató belemegy, de kötve hiszem. Pályafutásom alatt egyszer találkoztam olyannal, hogy a munkavállaló mondott fel és kapott végkielégítést, de nem kevés kört kellett lefutni hozzá!

2013. jún. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet ,ha a munkaszerződésemben még a régi hely szerepel,de az megszünt én meg nem írom alá az általuk küldöttet?
2013. jún. 21. 15:11
 3/4 anonim ***** válasza:
A regi helyen kell alkalmazniuk,hasonlo munkakorben.Ha az sincs,felmondhatnak neked,es ki kell fizetni a felmondasi idot es a vegkielegitest. Ha felajanlottak masik munkakort,de elutasitottad,akkor is felmondhatnak. Ha nem irod ala a modositast,akkor csak azt tehetik,h otthon ulsz a fizetesedert.
2013. jún. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsó hozzászólóval.

Nem vagy köteles elfogadni az új munkakört. Ha nem teszed, akkor tulajdonképpen nem tudnak Neked és a szerződésednek megfelelő munkát biztosítani, tehát kénytelenek felmondani Neked...

2013. jún. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!