Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A haz felet eladom a felesegem...

A haz felet eladom a felesegemnek akkor adoznom kell a penz utan ami jelkepesen kezet cserelt? Vagy az atirasi koltseget kell csak fizetni

Figyelt kérdés

#haz eladas #utani adozas
2013. aug. 11. 02:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Melyik évben vásároltad az ingatlant? Ha 5 évnél régebben, akkor nem kell adózni.
2013. aug. 11. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A feleségemnek nem tudod eladni, hiszen vagyonkozosseg van a házasság alatt.
2013. aug. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2010 ben es 2 milla volt. 40.000 volt az atirasi koltseg az allam fele
2013. aug. 11. 08:19
 4/4 A kérdező kommentje:
hosszu a story . kanadaba elun regota.itt hazasodtunk ugy hogy a magyar hatosag szerint nem vagyunk hazasok meg.mikor a nejem 2010 be vett a nevire egy hazat akkor en nem lehettem a hazon mint tulaj mert mar lejart a magyar papirjaim. ujra kellet bizonyitani hogy magyar vagyok.ott szulettem 25 eves koromig ott laktam katona voltam 10 ev munkaviszony,volt szemelyim, szuletesi kivonat,keresztlevel,lejart utlevel,a szemelyi szamom meg mindig elt. ezek nem voltak elegek.100 rongy es millio utanajaras utan megadtak.szoval mikor a hazat a nevemre is akartam iratni az ugyved azt mondta hogy az a leg egyszerubb hogy megveszem a felet a felesegemtol akinek nem az a neve ami az enyem. kepletesen kifizettem a fel haz arat es igy belet jegyezve hogy mind a ketten tulajok vagyunk.a felesegemnek kuldtek egy ado kartyat de o meg soha nem dolgozott othon 1984 utan.az ugyved nem mondta hogy a felesegemnek adot kell utana fizetni. szoval menyire fognak ezek a tetvek leszedni ha haza megyunk koszi elore is.
2013. aug. 11. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!