Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mint egyéni vállalkozó,...

Linkoln kérdése:

Mint egyéni vállalkozó, lehetséges hogy az állam statisztikai alapon feltételezi hogy van eltitkolt jövedelmem, és ezután a képzeletbeli összeg után megadóztat?

Figyelt kérdés
Jogilag milyen kötelezettségeik vannak, miket kell betartani, és engem mi véd? (Teljesen legálisan és reálisan akarok adózni, csak többen mondták hogy baj lehet hogy nem hiszik el a bevallásom stb. Hiszen, használt járművek is szerepelnek az értékesítendő listán, amikről nincsen számlám, csak adásvételi, illetve állíthatni ki hamis számlát stb.. De nem tervezem. Kell-e ettől tartanom, vagy csak mese?
2013. aug. 20. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Vagyonosodási vizsgálatot indíthatnak ellened
2013. aug. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pont ahogy az első mondja, de nemhiszem hogy a te évi 6milliós bevételed után indítanak, kis sikerrel.. vannak nagyobb halak akik tényleg csalnak és őket fogják ellenőrizni inkább.. a NAV sincs eleresztve millió alkalmazottal, a nagyhalakra koncentrálnak.
2013. aug. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha valami módon fennakadsz a listán, és bekérik ellenőrzésre az anyagodat, csak utána-néznek, rákérdeznek, hogy ha nem volt bevételed, akkor:

- az általad költségként elszámolt tételeket (akár rezsiköltség, akár árukészlet-beszerzés) miből vetted meg?

- ez esetben miből ettél-ruházkodtál-fizetted a lakásrezsidet, és miből tartottad el a családodat?


Ha ezekre nem tudsz hiteltérdemlő bizonylatokat (kölcsönszerződés, ajándékozási papirok, családtagok megfelelő összegű jövedelem-igazolása stb.) előkotorni, akkor bizony a fenti tételek együttes összegét vélelmezik minimum bevételnek, és rád verik annak be nem fizetett adóit (SZJA, ÁFA, IPA egyebek) annak késedelmi pótlékát, és a kettő együttes összegének 50 %-át bírság címén.

És ez bizony nem "képzeletbeli" összeg lesz, hanem konkrétan kiszámolt igen kemény, gurulós Ft-ok!

2013. aug. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem!

Köszönöm a válaszokat. Én is valahogy így gondoltam. De csak gondoltam.

Ezek szerint minden rendben van. Vagyonosodási vizsgálat az jöhet, nincs vagyonom, családom, kb semmim, egyenlőre csak tőkém a vállalkozáshoz.. :D Műúvészet lenne ha találnának valami "eltitkolt" jövedelmet ha nem titkolok el jövedelmet.

Köszönöm a válaszokat! Szép napot!

2013. aug. 20. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!