Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Betegállomány alatt felmondhatok?

Betegállomány alatt felmondhatok?

Figyelt kérdés
Betegállományban vagyok, szeretnék felmondani. Egészségügyi okok miatt nem tudom ellátni a munkámat, szeretnék kilépni. Megtehetem? És így gyakorlatilag a felmondási időmet betegállományban töltöm?
2009. nov. 8. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlanám, hogy felmondj, hacsak nem százalékoltak le. Ha több mint egy éve dolgozol akkor egy évig is tudsz táppénzen lenni, amit további egy évre meg tudnak hosszabbíttatni, ha az orvosi bizottság szükségesnek látja. Ha viszont felmondasz akkor csupán passzív táppénzre leszel jogosult, ami 30-40 nap körül van. De ha van már olyan munka amit el tudnál látni az egészségi állapotodnak megfelelően és ott rögtön kezdhetsz, akkor mondjuk holnapig vagy betegállományban és kedden bemész, írsz egy felmondást, amiben megindokolod, miért váltasz munkahelyet és kéred a felmondási időtől való eltekintést, hogy tudj kezdeni a másik helyen, mert az ugye kedvezőbb lenne. A munkáltató köteles aláírni ezt a felmondást beleértve a felmondási időtől való eltekintést, mert neked sokkal több jogod van, és úgymond ezt megteheted. Amúgy nem vagy köteles megindokolni, miért mondasz fel, de a te esetedben ajánlatos, hogy eltekintsenek a felmondási időtől. Dióhéjban ennyi, nem akarok bővebben belemenni, mert ugye konkrétumokat nem írtál, de ha bármi további kérdésed van, szívesen segítek, vagy válaszolok, csak ugye konkrétan kéne hogy az elmúlt 2 évben mettől meddig dolgoztál, mennyi volt a béred, milyen az egészségügyi állapotod és akkor én is konkrétabban tudnék válaszolni, akár az e-mail címemre is írhatsz: cory182@freemail.hu
2009. nov. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ.

Januártól van olyan állás egy mésik cégnél amit betölthetek.

Szerencsés a helyzetem, mert addig itthon maradhatok, megoldható, nem fontos, hogy táppénzt kapjak.

A felmondási időt szeretném átugrani, mert ami jelenleg a feladatom, azt nem tudom teljesíteni és nem is fogom tudni.

Csak azt nem tudom, hogy ilyen helyzetben mi a megfelelő lépés.

Ezt a tényt köteles elfogadni a munkaadó?

(ha fejre áll és ketyeg akkor sem tudom a munkámat elvégezni, szeretném de nem tudom)

Nem a táppénz kell, hanem szeretnék kilépni, mert más jellegű munkát kell végeznem.

2009. nov. 8. 22:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem menj be a főnöködhöz, mond el neki, hogy mi a helyzet, és a lejár a betegállományod, szeretnél felmondani, és felmondási idő ledolgozása nélkül leszámolni. Szerintem ezt be fogja látni, és közös megegyezéssel elenged.

De amíg lehet, ne maradj ellátás nélkül.

2009. nov. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem is ha az orvos papírt ír róla, hogy az egészségi állapotod nem engedi meg, hogy ezt a munkát végezd nem tud mit csinálni! de szerintem már mindent elmondtak előttem:D
2009. nov. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!