Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ki bukik nagyobbat? A munkálta...

Ki bukik nagyobbat? A munkáltatóm ebben az évben lejelentett 8 órás-ról 4 órásra, de 8 órában kell dolgoznom továbbra is.

Figyelt kérdés

Jövő évtől pedig ki akar léptetni, hogy menjek munkanélkülire, kapok 3 hónapra álláskeresési járadékot, mellette továbbra is menjek minden nap melózni napi 8 órát, ő azt ugyanúgy

6 hónap múlva újra bejelent és akkor már bértámogatást is kap utánam. Egyszóval én is jól járok, kapok fizetést+ 3 havi járadékot, neki nem kell járulékokat fizetnie, és ezért még kap is az államtól nem kevés bértámogatást. Ki bukik nagyobbat. ő vagy én?


2009. dec. 10. 21:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Te
2009. dec. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ő nyer rajta ( nem fizet járulékokat,és még magas támogatást is kap félév múlva)

Neked pedig 6 hónapig nem lesz pl.betegbiztosításod.És abban sem lehetsz biztos,hogy újra fel vesz majd.A 4 óra is csalás már.

Ha pedig kiderül,hogy feketén dolgozol,téged is megbüntetnek.

Ezért kell a vállalkozókat annyira sajnálni? Ott csalnak,ahol tudnak,csak több legyen a zsebükben.

2009. dec. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat.. Én is így gondolom, úgyhogy sztem nem megyek ebbe bele. Mellesleg a munkáltatóm egy könyvelőiroda :)
2009. dec. 10. 21:19
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen, csak ebben az a gáz, hogyha nem mész bele ebbe az alkuba, akkor MOST fog kiléptetni...


Van másik munkahely, ami felvesz???... 8-[


Nézd meg, hányan vannak évek óta munka nélkül, naponta próbálkoznak újabb munkahelyeknél és semmi...


Ez a szörnyű, hogy a munkavállalónak nem sok választása van, ha nem akar munkanélküli lenni!


Viszont lehetne a főnököddel alkudni : osztozhatnátok azon a hasznon, amit azzal nyer, hogy 8 óra helyett csak 4 órásra jelent be, illetve akkor is dolgozol nála, amikor egyáltalán nem kell utánad járulékokat fizetnie, stb... :D


Végülis te is kockázatot vállalsz, mert ha a fekete meló kiderül, akkor téged is bíróság elé fognak cibálni, nem csak őt!

2009. dec. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"...Neked pedig 6 hónapig nem lesz pl.betegbiztosításod..."


A regisztrált munkanélkülieknek a TB-járulékát az állam fizeti!!!

2009. dec. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha könyvelő vagy, akkor miért nem vállalsz te magad könyveléseket???... Pl. saját vállalkozóként!

Akkor nem lennél kitéve egy hülye főnöknek!

2009. dec. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

21:31-es: ez azért nem egészen így van, nekem se fizetik.


Kérdező: Vigyázz, mert ki fog rúgni.

2009. dec. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Munkanélküli ellátást a bedolgozott napjaid alapján kapsz: az afsz.hu-n részletesen fenn van hogy miket vesznek figyelembe és hogy számítják.

Ameddig kapsz munkanélküli ellátást, addig és még további 45 napig (ha ennél kevesebb ideig kaptad, akkor a kevesebb napig) biztosított vagy, nem kell Tb-t fizetned magad után.

Ez alatt az idő alatt ő fizet neked zsebből, + a munkanálküli ellátást is megkapod.

Ha utánna bértámogatással felvesz, akkor annyi ideig, amíg kapta a támogatást, a támogatás lejárta után köteles továbbfoglalkoztatni. (ha 1 évig kap rád támogatást, 2 év biztos munkahelyed van)

Ha könyvelő irodában dolgozol, ezekkel nagyjából (de legalább ilyen szinten, mint ahogy leírtam) tisztában kellene lenned.

A munkáltatód valószínűleg hamar találna helyetted mást, kérdés az, te találnál-e munkát, mert ha nem, akkor te buksz nagyobbat.

2009. dec. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
21:33 Azért nem, mert még nincs hozzá elég gyakorlatom...
2009. dec. 11. 17:38
 10/12 A kérdező kommentje:
09:07-es Nem hinném, hogy olyan könnyen találna mást.....ennyi pénzért. Papíron 82.000 Ft. bruttó bérem van, viszont hogy meglegyenek az éveim (pl. a regisztrációhoz 3 év kell, nekem 2 van eddig ) úgy maradhattam 8 órás, ha én fizetem a járulékok felét, amit neki kéne....Vagyis kézhez 54.000 Ft-ot kapok 1 éve. Azt gondoltam egy könyvelőirodánál nem fognak csalni...a fenét nem...amennyit csak bír.
2009. dec. 11. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!