Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Áfa visszaigénylés - Németorsz...

Áfa visszaigénylés - Németországból behozott autóalkatrészek Áfáját visszaigényelhetem?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy ha Németországból behozok egy autóalkatrészt (mint cég) és azt értékesítem Magyarországon egy magánszemélynek vagy cégnek akkor az áfát visszaigényelhetem? Valaki azt mondja, hogy igen valaki azt mondja, hogy nem. Nem voltam még vállalkozó, egyáltalán nem látom át ezeket a dolgokat... Vagy ha megveszek valamit 100-ért és eladom 150-ért akkor abból mennyi hasznom marad? Tudna valaki segíteni ebben?

2014. febr. 24. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:
marad 50 forintod. Abból fizeted a vizet, a villanyt, a gázt, az adódat és járulékaidat, a bérleti díjat, a könyvelőt, a papírt a nyomtatóba.
2014. febr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha mindkét cégnek van uniós adószáma akkor áfa nélkül veheted meg és amikor értékesíted akkor a vevőd fogja fizetni az áfát, amit a céged fog bevallani és befizetni. Mivel a beszerzett alkatrészre nem fizettél áfát ezért nincs mit visszaigényelned. Ha van költségszámlád aminek van áfatartalma azt a befizetendő áfából levonhatod, mármint az áfatartalmát.


Ha veszel 100-ért és eladod 150+áfáért akkor a fennmaradó 50 forint a bevételed. A plusz áfát fizeted be. Az 50 forintból levonod az egy darab alkatrészre eső költséget és megkapod az egy darabra vetített hasznodat.


Egyszerűbb úgy számolni, hogy kiszámolod az összes várható költséged, ennyi hasznodnak kell lenni, hogy nyereséges legyél. Az alkalmazott haszonkulccsal megnézed ez mekkora bevétel mellett éred el. Ha irreális bevételt kellene elérned, akkor nem leszel nyereséges, változtatnod kell a költségeken vagy a haszonkulcson.


Ha a fenti leírást nem érted, tanulj és később vállalkozz.

2014. febr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!