Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felmondtam a munkahelyemen...

Ha felmondtam a munkahelyemen és nem mondták hogy maradjak, akkor nem bánják hogy lelépek?

Figyelt kérdés
4 hónapja dolgoztam itt. Bolti eladó vagyok. Nagyon lehúzós a cég, van nekik 4 üzletük amúgy. Én mondtam hogy szeretnék kilépni. Egy szóval sem mondták hogy gondoljam végig, vagy hogy áttennének másik helyre. Másoknak mondták, nekem nem. Mert a 4 üzletből már 9 ember lépett ki a 4 hónap alatt. De akkor annyira csak nem bánják hogy lépek ugye? Bár állítólag nem volt rám soha panasz, de ki tudja...
2013. okt. 28. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nem bánják mert jön a helyedre másik 100 már holnap.
2013. okt. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szépen fogalmaztál: ... nem bánják hogy lelépsz...

4 hónap elég rövid idő, annyi idő alatt nem lehet még felmérni, hogy egy dolgozóhoz célszerű-e ragaszkodni, és ha menni akar, érdemes-e megpróbálni marasztalni.

Ugyanis ez esetben az alkalmazottak (tisztelet a kivételnek) elkezdenek különböző követelésekkel, feltételekkel előállni (fizetésemelés, jobb időbeosztás stb.), tehát 4 hónap még rövid idő ahhoz, hogy a munkáltató ezt a lehetőséget neked megadja, mármint hogy tárgyalásba bocsátkozzon veled, milyen feltételek mellett maradnál.

Felmondtál = mehetsz. Add be írásba a felmondásod, és attól kezdve a dolog hivatalosan is életbe-lépett.

2013. okt. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azt mondták nem kell írásban. Elég hogy szóltam, csak arra kérnek maradjak 2 hetet. De azt mondták ez így egy szóbeli megállapodás és akkor pár napon belül vesznek majd fel valakit a helyemre.


De az hogy mások 1 meg 2 hónap után léptek ki és neki több lehetőséget felajánlottak. Hogy X boltba átmehetnek stb. nekem meg semmi. Mondjuk az a vicc hogy én egy másik boltba simán átmentem volna. Mert itt konkrétan a boltvezetővel vannak gondjaim meg a kolléganővel....De ezt mégsem mondhatom meg a nagyfőnöknek hogy a csaj egyszerűen rám van szállva és már nem bírom tovább. Mert azért a boltvezető 10 éve itt dolgozik, én meg egy kis újonc vagyok.

2013. okt. 28. 19:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez a tipikus "erősebb kutya" elve.

A boltvezető már 10 éve ott van, őt ismerik, nemcsak a személyes tulajdonságait, de a munkáját is.

Valószínű ezek szerint, hogy a vezetőségnek már ő is megemlítette, hogy "nehezen találja meg a szót veled", vagyis úgy voltak vele, ha menni akarsz, majd lesz helyetted más. Az is lehet, hogy a boltvezetőnek van valami sógor-koma-jóbarát, akinek kell a munkahely, úgyhogy kifejezetten jól jött ez a te szóbeli felmondásod. Nem kell azon agyalniuk, hogy hozzák nálad szóba.

2013. okt. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!