Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jövedelem igazolás nélkül a...

Jövedelem igazolás nélkül a telefontársaság adhat ki előfizetést?

Figyelt kérdés

5 évvel ezelőtt (18 évesen,tanulóként) az egyik mobil központban "vettem" a saját nevemre egy uj telefont, ami előfizus volt,plusz havi törlesztő,illetve egy mobilnet kártyát.


A szerződésben csak a nevem, édesanyám neve, illetve a személyi és adószámom szerepelt.


mivel sok volt havonta a számla a net miatt (amit nemtudtam hogy telefonon keresztül sokkal többe kerül,mint az usb-vel)

Nemtudtam fizetni,persze jovedelmem nem is volt.


Tudom hibáztam,nemkellett volna fiatalon ilyenbe beleugranom..

Azóta leveleztem velük, mert tudtommal sehol semmit nem adnak hitelre, amig nincs jövedelem igazolás.

Most beidéztek egy tárgyalásra ez ügyben, ahol remélhetőleg ez a védelmemre szólhat,hogy ebben hibázott a társaság, és hátha nemkell a teljes összeget kifizetnem.



2015. febr. 3. 14:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"4 havi számla,plusz törlesztő"


Erre meglett volna a lehetőséged, úgy 4-5 évvel ezelőtt.

Pattoghatsz, mártírkodhatsz, a sejhajodat az anyaföldhöz csapdoshatod, jogos a követelés. De ha nekünk nem hiszel, a bíróság plusz százezer forintért szintén elmondja neked, hogy jogos a követelés.

Innentől kezdve a te értelmi szintedtől függ, mikor látod be, hogy fizetni kell.

2015. febr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

csak mondom, a hitelvizsgálat nem azt jelenti, hogy beviszed a bérpapírod. Hitelvizsgálat az is, ha megkérdeznek és elmondod, dolgozol, mennyiért és mióta...

Szóval ebbe ne kapaszkodj.

2015. febr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

"a célom [...] annak az összegnek a befizetése,ami a valós tartozás, az a 4 havi számla,plusz törlesztő"


Hja, hogy erről van szó! Hogy szerinted a kamat az nem is valós tartozás? Meg a nemfizetésed miatti behajtás által okozott plusz költség, az nem is valós tartozás?


Hát, akkor jól van... úgy látszik még mindig nem nőttél fel.

2015. febr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Hitelvizsgálat nem szóban történik, kell hogy nyoma legyen.

Vegyél már fel hitelt vagy részletre vásárolj valahol ugy,hogy 2 mondatért papír nélkül a kezedbe adnak bármit is.



Akkor leírnám mégegyszer azok kedvéért,aKik nem értik miért írtam ki a kérdést.


18 évesen,mint TANULÓ vettem meg, AMI AZ ÉN HIBÁM VOLT IGEN, de mondom fiatal voltam,muszályból ugrottam bele, nem azért mert nemvolt jobb szórakozásom.


Nyilván,mivel még suliztam, nemvolt se munkám, se semmim,persze h nemtudtam fizetni havi tizen ezreket.


a hangsúly továbbra sem az érveimen van, vagy a sok okoskodó hozzászóláson, mivel eddig értelmesen senki nemtudott választ irni, csak okítani (tipikus magyar mentalitás)..

Hanem a kiírt kérdésen!


Nemkell itt 1-1 részletet kiragadni a válaszaimból, aki kötekedni szeretne,vagy okítani, az ballagjon.


szerintem én normálisan feltettem egy kérdést,leírtam a helyzetet, ennyi.



Viszont azok,akik ennyire erőlködnek ellenem, azok gondolkozzanak el azon, hogy 50-50 hibás velem együtt a cég,ugyanis tőlem papírt nem kért senki akkor és azóta sem, a saját szerződési feltételeikkel szemben jártak el.

Erre mi a válaszotok...

Vagy nekik mi lesz a válaszuk a nagy "perben"


Erről szólt a kérdésem!

2015. febr. 3. 22:01
 15/23 anonim ***** válasza:

"Hitelvizsgálat nem szóban történik, kell hogy nyoma legyen. "


Ki mondta? Valószínűleg van nyoma, egy belső papíron ott a pecsét, hogy téged hitelképesnek találtak. Ennyi. A vizsgálatuk módszere egyrészt nem nyilvános, másrészt nem megszabott.


"a saját szerződési feltételeikkel szemben jártak el"


Ezt csak te gondolod. Az általad kiragadott részlet azt jelenti, hogy bármikor visszautasíthatnak, ha nem találnak hitelképesnek. De annak találtak, innen kuss mindenkinek.


"Erről szólt a kérdésem!"


Na akkor a válasz még egyszer:

IGEN, ADHAT KI JÖVEDELEM IGAZOLÁS NÉLKÜL A TELEFONTÁRSASÁG ELŐFIZETÉST.


Most boldog vagy?

2015. febr. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Najóó, utoljára leírom hogy KIMUTATHATÓ JÖVEDELEM, MUNKÁLTATÓI IGAZOLÁS,KÖZÜZEMI SZÁMLA BEMUTATÁS NEM TÖRTÉNT AKKOR ÉS AZÓTA SEM!


bárhova megy az ember hitel céllal, addig nem adnak sem pénzt,sem részletfizetést,amíg valamelyik dokumentum nincs csatolva, egyeztetve, igazolva.


Az lehet,hogy ők 4 fal között hitelképesnek bíráltak, de erről sehol semmi nyom nincs a szerződésben, és mivel az apróbetűs részben levan irva szóról szóra, hogy mikor lehet szerződést kötni, igenis hibát követtek el ők is.


Nem véletlen, hogy 2010-től a bankok is szigorítottak, első mindenhol a jövedelem vizsgálat.


És bocsánat mindenkitől,aki nem érti meg, hogy miért is írok itt már oldalakat erről a sz.rságról.

2015. febr. 3. 22:46
 17/23 anonim ***** válasza:

én is vettem telefont előfizetéssel, simán azt hazudtam, amit akartam. Csak én fizetek rendesen.

És bizony hitelképesség vizsgálatnak akár

az is elég, hogy szóbsn elmondod, a szüleiddel élsz, akik dolgoznak.

Most fizetheted a perktg-t is.

2015. febr. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Hagyjátok, majd a természetes szelekció elvégzi, amit kell.

Jóccakát!

2015. febr. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Hagyjátok, majd a természetes szelekció elvégzi, amit kell."


:D Igen, vannak életképtelen, és fejlődésképtelen példányok...

2015. febr. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ez hülye... még el is hiszi, hogy igaza van :D Leírták előttem mi a helyzet, ha fejre állsz, akkor sincs igazad.
2015. febr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!