Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jövedelem igazolás nélkül a...

Jövedelem igazolás nélkül a telefontársaság adhat ki előfizetést?

Figyelt kérdés

5 évvel ezelőtt (18 évesen,tanulóként) az egyik mobil központban "vettem" a saját nevemre egy uj telefont, ami előfizus volt,plusz havi törlesztő,illetve egy mobilnet kártyát.


A szerződésben csak a nevem, édesanyám neve, illetve a személyi és adószámom szerepelt.


mivel sok volt havonta a számla a net miatt (amit nemtudtam hogy telefonon keresztül sokkal többe kerül,mint az usb-vel)

Nemtudtam fizetni,persze jovedelmem nem is volt.


Tudom hibáztam,nemkellett volna fiatalon ilyenbe beleugranom..

Azóta leveleztem velük, mert tudtommal sehol semmit nem adnak hitelre, amig nincs jövedelem igazolás.

Most beidéztek egy tárgyalásra ez ügyben, ahol remélhetőleg ez a védelmemre szólhat,hogy ebben hibázott a társaság, és hátha nemkell a teljes összeget kifizetnem.



2015. febr. 3. 14:21
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
kérdező, ne higgy nekik! Neked lesz igazad, ne fizess! Itt különben is mindenki hülye, csak én vagyok helikopter! (Meg te...;)
2015. febr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Én is így jártam a vége egy inkasszó volt a számlámon amin pont volt 200ezer, amennyi a követelés volt. 70 ezerből lett 200ezer a végrehajtás végére.

De én beletörődtem és nem kezdtem a Telenort szidni, mert tudtam hogy én voltam a hülye, hiszen nem fizettem egy olyan előfizetést és készülékrészletet amit aláírtam.


Az hogy kaptál egy telefont 18 évesen és hitelképesnek ítéltek, inkább örülj neki. Amúgy egy áruhitelt nem menhéz manapság sem megkapni csak ne legyél KHR negatív listán és megkapod minimálbérre is a 130 ezres hűtőt. Ennyi.


A haverom 130 ezer nettóra már 2 tv és egy laptop hitellel büszkélkedhet auchanból plusz egy auchan kártya és mindez egyszerre. Ja Ő fizeti is rendben csoportos beszedési megbízással a törlesztéseket, az auchan kártyát meg határidőre csekken.


Rosszak az érveid, senki nem fog neked igazat adni, 18 éves ember egy jogilag felnőtt ember, akinek minden tettéért felelősséget kell vállalnia.

2015. febr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Na, mi lett a vége? Rájöttél már, hogy marha vagy?
2015. febr. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!