Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Erre a NAV-os levélre mit...

Erre a NAV-os levélre mit válaszoljak?

Figyelt kérdés

Vettem egy rétet, ami után nem kell adóznom, mert őstermelő vagyok. A terület tiszta gaz. Viszont a területhez tartozik egy föld út is. Mondanom sem kell, hogy ez az út csak papíron létezik, mert természetesen ez is tiszta gaz. Ezért a szerződésben ennek az árára nem is tértünk ki.


Mivel azonban az út nem termőföld, felszólított a NAV, hogy mondjam még, hogy mennyi az út értéke, hogy ez alapján meg tudja állapítani az illetéket.


Szerény véleményem szerint az út értéktelen, azaz 0 Ft-t ér. De vajon mit kell egy ilyen levélre válaszolni?



2015. máj. 7. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
23%

ezzt


[link]

2015. máj. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Küldj nekik a területről képeket, hogy ugyan mutassák már meg, hogy hol látnak ők utat.
2015. máj. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajna a tulajdoni lapon szerepel külön alrészletként, hogy saját használatú út.
2015. máj. 7. 13:38
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
Ezért mondja előző válaszoló, hogy dokumentáld fényképpel, hogy a telekkönyvben szereplő út, már nincs meg. Tiszta gyom minden, út eltűnt, a vétel pillanatában már nem volt meg.
2015. máj. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Icus47 ***** válasza:
Gondold végig. Az ut közút, vagy magán. Ha kisajátitják akármilyen fejlesztési indokkal akár az egész területet vagy csak egy részt, a kártéritési összeget befolyásolhatja a szerzéskori érték. Az út nem érték telen, csak a megtekintett állapotban 0 ft az értéke. Helyreállítás, azaz gaztalanitás után az értéke megegyezik az átlag aranykorona értékkel. Ha kell az eladóval írtok is erről egy megállapodást.Én ezt válaszolnám.
2015. máj. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!