Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a méltányossági kérelemre,...

Ha a méltányossági kérelemre, elutasítás van, akkor mit kell csinálni?

Figyelt kérdés
Szociálisan rászorult igazolást adott ki a kormányhivatal, mert most tudtam meg, hegy kell kérni a tb- járulékfizetésem kapcsán. 4 év alatt 4 alkalommal volt végrehajtás a lakhelyemen, de eredménytelen volt. Alkalmi munkám van és biciklim és szerszámok is, egy szoba, fűtés nincs benne 9m2. Ha elutasítják mit kell csinálni?

2016. febr. 12. 12:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nav-nak tartozom.
2016. febr. 12. 12:43
 2/13 anonim ***** válasza:
25%
Befizetni az adót. NAV tartozást csak sumákolással lehet összehozni, nem tudlak sajnálni.
2016. febr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nem sumákoltam
2016. febr. 12. 15:25
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Ezek szerint benyújtottál egy méltányossági kérelmet, gondolom azt kérted, hogy engedjék el.

Ha ezt utasították el, akkor benyújthatsz egy részletfizetési kérelmet. Max. 12 havi törlesztést szoktak engedni, ha ennél többet kérsz, akkor azt a kérelmet is el fogják utasítani...

2016. febr. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Beszerzel a NAV-tól egy T1011 számú nyomtatványt, vagy személyesen bemész és ott kitöltöd értelemszerűen, majd csatolva hozzá a kormányhivataltól kapott igazolás másolatát benyújtod az adóhatóságnak. Ez alapján nem írják elő, vagy ha már előírták, akkor törlik arra az időszakra jutó járulékkötelezettséget, amelyre a kormányhivatal átvállalta a fizetési kötelezettséget.


Az előtte fennálló tartozásra pedig beadsz a NAV Fizetési Kedvezmények Osztályára egy kérelmet, hogy anyagi helyzeted miatt kéred szépen a náluk fennálló tartozásod méltányosságból történő elengedését utalva arra, hogy a kormányhivatal X. Y. naptól átvállalta helyetted a járulékot, mivel rászorultnak minősítettek.

A kérelem ingyen van, csak egy papír kell hozzá és egy toll, amivel megírod. Majd azt is benyújtod és türelmesen vársz. Elbírálás maximum 30 nap.


Nem gondolnám, hogy az előzmények láttán nem engedik el. :)


Viszont azt nem nagyon értem, hogy miért vártál ezzel a dologgal 4 évig? A végrehajtási költségeket csak szaporítottad, mást nem igazán értél el vele. :(

2016. febr. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Pontosan így csináltam ahogy az utolsó leírta. 9-én adtam be mindkettőt.


A 4 végrehajtás a 4 egymást követő évben, úgy zajlott, hogy írtak 1-1 levelet, hogy működjek együtt és várjam őket január-februári napon. A házigazdának meg is mutattam, aki ki akart jelenteni, majd nem jelentett ki, hanem megvárta és ő is jelen volt, amikor jöttek. Megírták a jegyzőkönyvet, körbejártak és elmentek. Az utolsónál annyi történt, hogy 5000 forintra megbüntettek, vagy talán végrehajtási díjat számozlak fel egy hasonlóan hosszú nyomtatványon, mint a végrehajtási jegyzőkönyv. Szóval itt kettő papírt írtak. Azt mondták azért kell, mert eddig nem volt kötelező, de mostantól kötelező az 5000. Még itt az utolsónál annyi történt, hogy adtak egy papírt, amiben le volt írva, hogyan lehet kérelmet benyújtani. Elmagyarázták és a házigazda megígérte, hogy segít, ő értette, én nem.


Végül is nem volt nehéz. Gondolom el fogják utasítani, ezért kérdem, hogy akkor mi van? Ki akar jelenteni az embere.

2016. febr. 13. 08:45
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

" Ha elutasítják mit kell csinálni?"


Ezt kérdezed. Tehát még nem utasították el, ha csak 9-én adtad be. Mint ahogy előtte már írtam, kétlem, hogy a körülmények alapján elutasítanák.


Várd meg, hogy így lesz-e, aztán jelentkezz ismét. Ugyanis nem mindegy, hogy milyen indokkal utasítják el, ha egyáltalán elutasítják. :)


Egyébként melyik megyéhez tartozol?

2016. febr. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hogy jelentkezhetek nálad? Privátban lehet? Győr-megye.
2016. febr. 14. 07:38
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

Privátban is jelentkezhetsz, de akár itt is megírhatod, hogy elengedték, vagy elutasították.


Azért írtam, hogy nem mindegy milyen indokkal, mert például ha valaki a tartozás ideje alatt valamilyen vagyontárgyát értékesítette de nem fordított belőle semmit a tartozás kiegyenlítésére, akkor azt nagy valószínűséggel el fogják utasítani hiába nincs most semmije és rászorultnak minősül.

A Te esetedben - ha ilyen nem állt fenn - akkor nem gondolnám, hogy elutasítják a kérelmed, hiszen mivel indokolná meg? Azt nem írhatja indoknak, hogy "csak". :)

2016. febr. 15. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Megírom az eredményt, akkor is ha elfogadták. Nincsen vagyontárgyam, pláne olyan, ami nyilvántartásban van. Ha lenne, akkor azt a végrehajtások sorában lefoglalták volna vagy zárolták volna.
2016. febr. 15. 08:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!