Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a méltányossági kérelemre,...

Ha a méltányossági kérelemre, elutasítás van, akkor mit kell csinálni?

Figyelt kérdés
Szociálisan rászorult igazolást adott ki a kormányhivatal, mert most tudtam meg, hegy kell kérni a tb- járulékfizetésem kapcsán. 4 év alatt 4 alkalommal volt végrehajtás a lakhelyemen, de eredménytelen volt. Alkalmi munkám van és biciklim és szerszámok is, egy szoba, fűtés nincs benne 9m2. Ha elutasítják mit kell csinálni?

2016. febr. 12. 12:42
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Jött egy levél, hogy azt az 5000 forintot, amit írtam a fentiekben, azt visszavonják, mert tévesen szabták ki. Hivatkoztak néhány szabályra, és azért vonták vissza, mert nekem ez a végrehajtásom 2011ben indult, emiatt nem szabhatják ki.


No de ez nem a méltányossági kérelemre válasz, hanem más. Akkor most várni kell igaz?

2016. febr. 22. 15:39
 12/13 anonim ***** válasza:
83%

Igaz. De legalább tudod, hogy 5 ezer forinttal "csökkent" a tartozásod. :)


Ügyintézési idő 30 nap. Ha kevés az információjuk ahhoz, hogy érdemben dönteni tudjanak, akkor bekérhetnek még adatot hozzá és ki is tolhatják az ügyintézési határidőt.


Most nincs más dolgod, mint várni...

2016. febr. 23. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Megkaptam a határozatot, napra pontosan 30 napos határidővel érkezett. 10 oldal. Nem értem mi van benne. Bele van írva, minden tartozás és pótlék és kamat, fel van sorolva és oda van írva, hogy elengedik. De van benne egy bekezdés, hogy pótlékot kell fizetnem a tartozás keletkezésétől az elengedésig terjedő időre és erről értesítenek évente. Most akkor ez új pótlék? Mit tegyek, hogy megtudjam mennyi maradt?
2016. márc. 11. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!