Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Saját adóbevallásomat szeretné...

Saját adóbevallásomat szeretnék elkészíteni otthon. Melyik formát kell ki kitölteni?

Figyelt kérdés
Egy munka altatom van, és én igényelek családi adókedvezmény egy gyereke.

2016. febr. 12. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

mi a kérdés?

1553

egy formája van :o

2016. febr. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Köszönjük, Emese.


A 1553-nak van elég sokféle formája, most például a 1553NY-t célszerű kitölteni és beküldeni, mert akkor a NAV csinál neked egy adóbevallást, amit áprilisban megküld.

2016. febr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Max. annak célszerű, aki hónapokkal később akar a pénzéhez jutni (visszaigénylés). 2-3 sor kitöltéséért csak a hülye küldi a nav-nak.
2016. febr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves 2. válaszoló.


Ha elolvastad volna az elég pongyola mód megfogalmazott kérdést nem mást néznél hülyének.

Nem azt kérdezte, hogy milyen lehetőségei vannak arra hogy a bevallása elkészüljön, hanem azt hogy ha ő OTTHON szeretné elkészíteni akkor milyen nyomtatványt töltsön ki.

Nem azt kérdezte, hogy ha szeretné ha a NAV készítené el akkor mi a teendő.

(Annak ellenére hogy mindkét mód egy önadózási forma)


Most tulajdonképp mi is volt a gondod a válaszommal? Az hogy arra válaszoltam amit kérdeztek?

2016. febr. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Csakhogy nem egy formája van, ez egy téves válasz. Szerintem a hülyének nézés a te részedről volt, amikor benyögted, hogy egy formája van.
2016. febr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor pontosítsunk:

Az SZJA bevallásnak létezik több formája, ezek körül az egyik a 1553, másik pl a 1553NY.

2016. febr. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

4. jó ír. ÉN akarok elkészíteni OTTHON.

Akkor 1553, ha nincs mit visszaigényelni?

2016. febr. 13. 06:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen. Ha van, ha nincs azt kell kitöltened.
2016. febr. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

És ha adónyilatkozat benyújtására jogosult vagyok?

(1553ADÓNYILATKOZAT)

2016. febr. 19. 05:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!