Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan lehet kideríteni hogy...

Hogyan lehet kideríteni hogy egy cégnek ki a könyvelője? Mivel párom volt fönöke valamit stiklizett a bejelentésével v nem adózott utána mert valami igazolást és adatlapot nem juttat el hozzánk. Amire szükségünk lenne hogy felvegyék munkanélkülire!

Figyelt kérdés
Mit tudunk ienkor csinálni?

2016. jún. 23. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

A könyvelőnek ehhez semmi köze.

Ha engem keres munkavállaló, egyből küldöm a főnökéhez. Ő a munkáltató. Én helyette nem intézkedhetek, amire kér, azt megteszem, a kikerülésével semmit.

Ha a főnököd a könyvelőre fogja, hogy nincs igazolás, akkor is ők ketten állnak szerződésben, nem te és a könyvelő.

Engem is hívott már dolgozó, hofy rhadt kva, egy hónapja nem töltök ki neki foglalkoztatóit és miattam nem kap tp-t. Be se volt jelentve, de nekem ehhez mi közöm? Rendezze le a főnökével. Itt tiltottam meg, hogy kiadják az elérhetőségem.

Egyébként a beszámoló nyilvános, én a kieg mellékletben feltüntetem, hogy én készítettem.

2016. jún. 24. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy nem fogja a könyvelőre mert nem lehet utolérni!Tehát letiltotta a számunkat és nem jelentkezik!300km-re költöztünk ìgy nem tudunk mit csinálni!A munkaügyön mondták hogy elég lenne a könyvelője neve!Hol tehetek panaszt?Vagy mit csináljak?
2016. jún. 24. 07:33
 3/5 anonim ***** válasza:

A könyvelő azt adja ki, amire az ügyvezető utasítja, a háta mögött nem intézkedhet. Hiába tenné meg emberségből, nincs hozzá joga.

Munkaügyi felügyelethez mehettek.

2016. jún. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A titoktartási kötelezettség miatt nem adhat ki semmi infót a könyvelő. Ügyfélkapun keresztül utána tudsz nézni a NAV oldalán, hogy egyáltalán be voltál-e jelentve, vagy feketén dolgoztál, és azért nem kapsz most semmi papírt a kezedbe...de ezt akkor is a főnököddel tudod rendezni, a könyvelőt csak a főnök vonhatja felelősségre, ha egyáltalán ő hibázott, és nem a főnököd a sáros!
2016. jún. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Így van, a könyvelő nem veled áll / állt jogviszonyban hanem a munkaadóddal.


Egyébként a bejelentést tényleg le tudod ellenőrizni ügyfélkapun, az pedig ha nem fizette a járulékot az az ő baja, neked ehhez semmi közöd.


ha van munkaszerződésed, és nem látszik a bejelentés akkor papírral a kezedben reklamálhatsz. Ha szerződés sem volt, akkor nem tudsz mit tenni.

2016. júl. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!