Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Feltoltam egy céget a NAV-nál,...

Feltoltam egy céget a NAV-nál, mert roppant inkorrekt módon bántak velem. Kiadhatja a NAV a nevemet, adataimat a bejelentett cégnek?

Figyelt kérdés
Közérdekű bejelentés formájában tettem meg, ahol minden apró részletről beszámoltam. Én a törvénytelenségekben nem vettem részt, részemről minden szabályos volt. Nem szeretném részletezni, hogy a cégnek milyen ügyei voltak és mibe rángatta bele a dolgozóit, és hogyan bánt velük, mert ezzel kiderülhet a kilétem. Tudom, hogy ez utolsó dolog és nagyon aljas húzás, de roppant alapos indokkal tettem amit tettem, maradjunk ennyiben. Úgy érzem azt tettem, amit kellett. Lehet ebből gondom? Nem szeretném ha visszafelé sülne el.

2016. dec. 10. 19:28
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
41%
Te lelketlen spicli. Hát nem sajnálod szegény nincstelen vállalkozót, mi lesz így a bmw x6-osával, a budai villájával, hogy a balatoni nyaralóját ne is említsem? :(((
2016. dec. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
58%
Ja, mert minden vállalkozónak X6-os BMW-je, budai villája, meg balatoni nyaralója van...
2016. dec. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
28%
#2: igazad van, általánosítottam, elnézést. A többinek audi q7-ese, vagy mercedes s500-a, esetleg porsche carrerája van, és nem biztos hogy budán él, pesten is vannak többszázmilliós villák. Ja, és az se biztos hogy a balatonon van nyaralója, lehet hogy spanyolorazágban vagy a horvát tengerparton.
2016. dec. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
60%

ha ilyen kis vicces gyerek vagy 1 és 3. akkor miért nem vállalkozol. te ezek szerint nem akarsz ilyen autókat?


te barom állat, tudod te hogy a vállalkozók nagy része napról-napra tengődik és örül ha az adott hónapban 0-ra ki tud jönni?

2016. dec. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
33%

De akkor kié az a sok x6-os meg q7-es?

Ja, biztos azé a csajé aki reggel a pékségben odaadja az öt kiflimet.

2016. dec. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
55%

" De akkor kié az a sok x6-os meg q7-es?

Ja, biztos azé a csajé aki reggel a pékségben odaadja az öt kiflimet."


Haha. Felsővezetőké, illetve multicégeké. Legtöbbet csak lízingelik. Nem a mezei kisvállalkozó jár ezekkel az autókkal. De ilyen proli gondolkodásúaknak, akik szerint minden vállalkozó csaló, kár is magyarázni.

2016. dec. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
31%
#4: úgy beszélsz, mintha kötelező lenne vállalkozni. El lehet menni gyárba operátornak is.
2016. dec. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
86%

Speciel én is vállalkozó vagyok.

Egyelőre örülök, ha kifizetem a havi 50.000,- Ft KATA adót, az éves IPÁt, az egyéb, szakmámból adódó fizetendő díjakat, és még marad mit ennem.

Ha nem a szülői házban élnék még, már a híd alatt lennék.

Ennyit erről.

2016. dec. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Na sikerült a benzines hordóba gyufát dobnom.. De továbbra sem kaptam választ. Én is vállalkoztam egy évig, korrekt voltam mindenkivel, adtam számlát mindenkinek, nulladik másodperctől fogva bejelentettem a vállalkozást és az adót is befizettem utána. Amikor alkalmazotti státuszban voltam, a rám bízott munkát minden esetben maradéktalanul teljesítettem. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nekem mindent szabad és apró hazugság miatt joggal jelentgetek fel mindenkit, csak azt, hogy nem minden vállalkozó csaló. Mint ahogy vannak hányaveti munkát végző alkalmazottak is ugye.. nem kell messzire menni. Egy a lényeg, engem becsaptak, megvezettek és megloptak, emiatt én éltem a jogaimmal. Kérdés továbbra is adott.
2016. dec. 10. 21:17
 10/31 anonim válasza:
43%

Ahogy látom arról megy a vita hogy kinek milyen kocsija van de ez hogy jön ide? A kérdező nem erre kíváncsi. Inkább azt válaszoljátok meg amit kérdezett!


Kedves kérdező! Tudtom szerint a NAV-nál is van titoktartási kötelezettség miszerint a bejelentőről semmilyen adatot nem közölhetnek a cég felé.

2016. dec. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!