Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Feltoltam egy céget a NAV-nál,...

Feltoltam egy céget a NAV-nál, mert roppant inkorrekt módon bántak velem. Kiadhatja a NAV a nevemet, adataimat a bejelentett cégnek?

Figyelt kérdés
Közérdekű bejelentés formájában tettem meg, ahol minden apró részletről beszámoltam. Én a törvénytelenségekben nem vettem részt, részemről minden szabályos volt. Nem szeretném részletezni, hogy a cégnek milyen ügyei voltak és mibe rángatta bele a dolgozóit, és hogyan bánt velük, mert ezzel kiderülhet a kilétem. Tudom, hogy ez utolsó dolog és nagyon aljas húzás, de roppant alapos indokkal tettem amit tettem, maradjunk ennyiben. Úgy érzem azt tettem, amit kellett. Lehet ebből gondom? Nem szeretném ha visszafelé sülne el.

2016. dec. 10. 19:28
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Erre voltam kíváncsi.
2016. dec. 10. 21:21
 12/31 Koplárovics Béci ***** válasza:
89%
A titoktartást valóban szabályozza a törvény, de ha "olyan" a vállalkozó, és "vannak ismerősei", akkor "megtalálhat". Persze az is névtelen lesz...
2016. dec. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
A tartózkodási helyemet nem adtam meg neki.
2016. dec. 10. 21:41
 14/31 anonim ***** válasza:
37%

"Én is vállalkoztam egy évig, korrekt voltam mindenkivel, adtam számlát mindenkinek"


Pont ezért csak vállalkoztál, mert a vállalkozás ami minden szabályt betart az csődbe megy. Gondolom neked nem sikerült, akkor más se legyen boldog.

2016. dec. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
78%
Hát abban a "titoktartásban" én annyira nem bíznék, elég ha az illetőnek van egy jó ismerőse, vagy egy kis plszpénze, és hidd el, hamar kiderül, hogy te voltál az.
2016. dec. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

22/28:


Röviden: nem, nem ez volt az indok.


Erre a szintre nem fogok süllyedni, így bővebben nem fejtem ki.

2016. dec. 10. 23:30
 17/31 anonim ***** válasza:
83%

"Egy a lényeg, engem becsaptak, megvezettek és megloptak, emiatt én éltem a jogaimmal"

Munkaügyi bírósághoz fordultál?


"A tartózkodási helyemet nem adtam meg neki."

Csak egy lakcímet, ahol él valaki? Ha igen, nem félted?


Valóban jól írtad, egy utolsó dolog amit tettél.

Én csak azért ítéllek el, amiért nem ez volt az első dolog.

Addig tűrted az adócsalást, amíg érdeked fűződött hozzá. Mert ne szépítsük, érdeked volt fenntartani a szabálytalanságokat, még akkor is, ha azt írod, hogy részedről minden szabályos volt. És tűrted volna tovább is, ha más ügyben nem érzed úgy, hogy sérelem ért.

2016. dec. 11. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
81%

14-esnek és még néhány embernek:

El kéned már jutni odáig, hogy nem minden vállalkozó csaló és nem minden vállalkozó jár luxuskocsival.

Épp a minap hallottam egy statisztikát: Magyarországon a vállalkozások 80 %-a(!) 5 főnél kevesebbet foglalkoztató - ebből azért lehet következtetni, hogy milyen "piszok jól megy" a vállalkozásoknak...


Ja, és meglehetősen érdekes az emberek hozzáállása:

itt szidják a vállalkozásokat, hogy a csalásból luxus kocsival járnak, meg hol nyaralnak, de ha a kérdező bejelenti, akkor meg egy szemét spicli... "Kicsit" nonszensz ...

2016. dec. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
6%

Hivatalosan nem, de ha van ismerőse megtudhatja!


Arra nem gondoltál, hogy a cégvezető rá fog jönni, hogy te voltál, te meg feketelistára kerülsz?


Egyébként a bejelentő is számíthat egy NAV vizsgálatra...

2016. dec. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
21%

9, aztán abbahagytad, mert nem ment. KEvés voltál hozzá.

Ezért aztán utálsz mndenkit, akinek nálad több esze és/vagy pénze van.

2016. dec. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!