Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Feltoltam egy céget a NAV-nál,...

Feltoltam egy céget a NAV-nál, mert roppant inkorrekt módon bántak velem. Kiadhatja a NAV a nevemet, adataimat a bejelentett cégnek?

Figyelt kérdés
Közérdekű bejelentés formájában tettem meg, ahol minden apró részletről beszámoltam. Én a törvénytelenségekben nem vettem részt, részemről minden szabályos volt. Nem szeretném részletezni, hogy a cégnek milyen ügyei voltak és mibe rángatta bele a dolgozóit, és hogyan bánt velük, mert ezzel kiderülhet a kilétem. Tudom, hogy ez utolsó dolog és nagyon aljas húzás, de roppant alapos indokkal tettem amit tettem, maradjunk ennyiben. Úgy érzem azt tettem, amit kellett. Lehet ebből gondom? Nem szeretném ha visszafelé sülne el.

2016. dec. 10. 19:28
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
8%
nem kell ismerős, könyvelőként munkaügyi ellenőrzésre vagy adóra viszek céget, simán elém teszik a bejelentést.
2016. dec. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Na most jól olvasd el amit írni fogok, mert többször nem fogom leírni és nem fogom máshogy megmagyarázni.


A világ következő elven működik: a munkavállaló reggel felkel, idejét, energiáját, szaktudását beszolgáltatva, munkakörnek megfelelően esetlegesen kockázatot is vállalva bemegy dolgozni. A munkáltató ezt a szolgáltatást pénzben honorálja. Ha a munkavállaló részéről a munka megtörtént és az elvégzendő feladat sikeresen lezárult, akkor a munkáltatónak elemi kötelessége a pénzt kifizetni. Ez ebben az esetben nem történt meg. Ez már elegendő lenne önmagában is. Ezen felül történt még egy ennél véleményem szerint nagyobb horderejű dolog aminek a részleteibe a saját érdekemben nem fogok belemenni. Én ebben a dologban nem vettem részt. Mindezen két dolgon felül három törvénybe nem ütköző, de morálisan száz százalékban elítélendő dolog is történt, mindez néhány nap alatt. Részletekbe ismét érthető okokból nem fogok belemenni.


1.: A munkáltatótól én ÖNSZÁNTAMBÓL távoztam, ezzel további anyagi hátrányt vállalva, tehát az állításod nem igaz.


2.: A vállalkozásomban mindenben korrekt voltam, viszont mivel még nem volt benne tapasztalatom így túlvállaltam magam, és az elején sok járulékos költséggel nem számoltam amik miatt úgy döntöttem, stresszmentesebb és egyszerűbb út ha előtte alkalmazotti státuszban munkát vállalok, hogy később nagyobb tudással vethessem bele magamat újra, több tapasztalattal.


Emiatt el akarsz ítélni? Tedd azt, nem érdekel.


Ha a továbbiakban nem tudsz valós érveket hozni, hazudozol, téves következtetések levonásán túl nem terjed a hozzászólásod, akkor kérlek mellőzd a bejegyzésemet.

2016. dec. 11. 14:32
 23/31 anonim ***** válasza:
69%
Az, hogy nem fizetrek ki, nem nav hatáskör.
2016. dec. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
55%

"mert a vállalkozás ami minden szabályt betart az csődbe megy."


Ezt nem írom alá. Nálunk minden szabályt betartunk, nincs feketemunka és a bér is minden hónapban pontosan fizetve van. Mindent biztosítunk a dolgozóinknak és senkit nem rúgtunk még ki azért, mert beteg lett.

Így vállalkozunk 1989. óta...

2016. dec. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
82%

Egyébként a vállalkozói díj vagy akár bér meg nem fizetése tényleg nem NAV hatáskör.

De ha más is van mögötte (adócsalás stb.), akkor az a része már a NAV-ra tartozik.

2016. dec. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
56%

24-es, köszönöm, hogy leírtad. Én is egyéni vállalkozó vagyok és szeretek nyugodtan aludni :-)

Csak már belefáradtam abba, hogy itt bizonygassam - vannak azért még olyan vállalkozók, akik inkább a becsületes utat járják :-) ...

2016. dec. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%

"Így vállalkozunk 1989. óta..."


Ehhez kellett egy alaptőke, amit össze tudtál szedni egy olyan rendszerben, ami mindenkinek biztosította a munkalehetőséget. Nem bántani akarlak, de nem ugyanabból a helyzetből indultál, mint a maiak.

2016. dec. 14. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
84%

Kedves 27-es! Ez mind igaz.


De én láttam azokat - konkurencia -, akik hasonló időben kezdték, aztán kezet ráztak az ördöggel, és nem sokáig húzta a cég sem.

Az elvük az volt, minél többet harácsolni, saját palota, saját zseb teljen, a dolgozók pedig feketén legyenek (legalábbis szürkén) fizetve, mert az milyen gazdaggá tesz mindenkit és az állam meg kapja be.

Igaz, hogy mi nem tudtunk annyit fizetni hivatalosan a dolgozóknak, mint "azok", de nyugodtan aludt mind a vezetőség, mind a dolgozók, mert ők tudták, hogy jó helyre szavazták meg a bizalmat.


Rajtunk pedig röhögtek, mert megelégedtünk a lakótelepi 3 szobással is. Amit elértünk vele: Rengeteg dolgozónk elment nyugdíjba, mert volt szolgálati ideje hozzá, és sok-sok jutalommal megsegített nyugdíjalapjuk is. Akik a "többért" menet közben távoztak, visszasírtak bennünket. A lakás nélküli dolgozóinkat kamatmentes kölcsönökkel segítettünk lakáshoz jutni. A kismamáknak nem kellett azért rágniuk a körmüket, hogy vajon továbbfoglalkoztatjuk-e őket, ha letelt a GYED.

Ne gondold, hogy ennyi évtized alatt nem voltak hullámvölgyek! De volt, nagyon is sok és kemény időszakokat éltünk meg együtt. De mindig a melósok voltak az elsők, nem más. Nem is értem, hogy sokszor hogy' voltunk képesek talpon maradni...

2016. dec. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Sophia Ajutthaja ***** válasza:
Nem adják ki a feljelentőt. :)
2017. jan. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Kedves 28-as! Én nem mondtam, hogy ne lennél becsületesebb vagy intelligensebb, mint akik ugyanakkor indultak, csak azt, hogy most azért nehezebb.
2017. jan. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!