Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adotartozasom van, ez buncsele...

Adotartozasom van, ez buncselekmeny?

Figyelt kérdés
Mindent leirattam a nevemrol, a fizetésem készpénzben kapom, bejelentve nem vagyok, bankszamlam nincs. Igy elvenni nem tudnak tolem semmit. Ez bűncselekmény?
2016. dec. 31. 10:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de ha a "leírattam a nevemről" ügyleteket fedezetelvonónak minősítik, akkor azokat visszakövetelhetik.
2016. dec. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Maga az adótartozás nem bűncselekmény, de a "mindent leirattam a nevemről" az fedezetelvonásnak minősülhet és ha ez bebizonyosodik, annak bizony következményei vannak:

"A fedezetelvonó szerződés következménye


Ha egy ügyletről beigazolódik, hogy fedezetvonó jellegű volt, akkor ez azzal a következménnyel jár, hogy az ügylettel vagyont szerző fél köteles eltűrni, hogy a követelést az általa rosszhiszeműen megszerzett vagyonból behajtsák (pl. árverés útján). Ha pedig időközben e személy már további fedezetelvonási céllal továbbadta a vagyontárgyat, akkor a vagyontárgy értékéig egyéb vagyonával is felel a tartozásért. Az a személy pedig, aki e további ügylettel megszerezte a vagyontárgyat, szintén köteles tűrni a behajtást, ha maga is ingyenesen szerezte a vagyontárgyat, vagy pedig az ügylet során rosszhiszemű volt."

2016. dec. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
41%
Amennyire ez a leírtakból megállapítható, igen.
2016. dec. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Megszüntettem a számlám, es egy barátomnak adtam a rajta levo osszeget. Ha nem tudjak rambizonyitani, akkor ezzel le van zárva az ugy?
2016. dec. 31. 11:20
 5/20 anonim ***** válasza:
61%
#4 nincs. Lesz egy bírósági határozat fizetés lefoglalásról, amikor lesz bejelentett munkahelyed egyből a terhelt összeget kapod meg számládra.. amihez számla kell. Életed végégi meg kétlem, hogy bejelentett munkahely, vállalkozás nélkül feketén el tudnál tengődni. Nyugdíjas korodról.. mivel az se lesz.. nem is beszélve.
2016. dec. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Lezárva nincs mert sosem fog elevulni
2016. dec. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem evul el 5 év alatt?
2016. dec. 31. 11:43
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem, ha rendszeresen felszólítanak.
2016. dec. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%

de, elévül öt év alatt az adótartozás. Ill a nem követelik rajtad már.


Amit tehetsz, hogy méltányossági kérelmet nyújtasz be. célszerű az első sikertelen végrehajtás után megtenni. itt leírod a helyzetedet és részben vagy teljes egészében a kamatokra és illetékekre is kitérve, az elengedést kéred ill részletet kérhetsz. ill ki is várhatod az 5 évet. Megnevezhetsz valakit, aki részben vagy egészben hajlandó kifizetni a tartozást. Ez azért fontos, mert te magad, a saját pénzedet, nem vallhatód be, hogy van.


Ne hiddj ezeknek itt fenn. nekem már elévült egyszer egy 2 millás és és nemrég egy 5 millást engedtek el, az elévülés előtt háromnegyed évvel, első kérésre.


A 4. helyszíni foglaláson ajánlgatta a navos vámos, hogy kérjem.


én magam és a volt nejem írtuk meg a kérelmet és csináltam végig az egészet és 2 hónap múlva 80ezer lett, amit kifizettem, de ezt se kellett volna, erre is kérhettem volna elengedést. Tévedés elkerülése végett, kötelező elengedni, ha a behajtásra nincs mód. Kötelező.

2016. dec. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
A fedezetelvonással tényleg megvádolhatnak, de nem a kishalakat vadásszák ezzel. Azt mondod, hogy tartozást egyenlítettél ki belőle, ami régebbről volt vagy felélted. vagy üzletileg próbálkoztál hogy nyerj, de vesztettél...
2016. dec. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!