Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tényleg tartozok az államnak?

Palilaci kérdése:

Tényleg tartozok az államnak?

Figyelt kérdés
2014 agusztusában 16 évesen örököltem egy ingatlant melynek elvileg nem lett kifizitve az illetéke és az azóta is kamatozik. Elvileg. Mivel én erről semmilyen papírt nem kaptam azóta mióta megvolt a hagyatéki tárgyalás. Ha lenne is ilyen hátralékom, azt hol tudom "lekérdezni" vagy megérdeklődni? Milyen hivatalban intézhetem ezt ha mégis ki kell fizetni? Mivel ha jól tudom akkor kiskorú voltam ezért nem kell kifizetnem ha egyáltalán ki kellene. Ne azt kérdezzétek honnan szedtem, hogy nincs kifizetve, hanem a kérdésre válaszóljatok. Köszönöm.

2017. márc. 20. 22:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Papírokat első körben ne vigyél - hiszen azt sem tudjuk, van-e egyáltalán tartozásod? És pont azt kell megkérdezned, hogy van-e bármilyen tartozásod? (pl. ha nem tanulsz de nem is dolgozol, akkor magad után kell(ene) fizetni a Társadalombiztosítást (TB), hogy jogosult legyél kezelésekre, orvosi ellátásra.

Van, akinek ilyen jellegű tartozása van...

Szóval csak annyit: van-e bármilyen tartozásod?

2017. márc. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
ezt így név alapján letudják kérdezni?
2017. márc. 21. 13:57
 13/14 anonim ***** válasza:
Igen, de az adóazonosító jeled legyen nálad, és a személyi igazolványod, vagy valamilyen fényképes igazolvány, amivel igazolod magad előttük, hiszen adótitoknak minősülő adat felől érdeklődsz! :)
2017. márc. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2017. márc. 22. 09:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!