Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kft havi járulékos költségei...

Catz kérdése:

Kft havi járulékos költségei 2017-ben?

Figyelt kérdés

Van egy családi Kft, amit férjem át szeretne venni. Könyvelőt is szeretnénk váltani, mert a mostani borzasztó.


Az adminisztratív dolgokat nekem kellene intéznem, abban kérnék segítséget.


Éves Áfa-bevallású a kft, de lehet átesünk a negyed évesbe.

Két ember van 4 órában bejelentve. Miket és mennyit kell havonta fizetnünk?


Pl havi bevételünk 1 millió. Abból mennyit fizetek az alkalmazottnak, mennyi adót utánuk, és mennyit adózok a bevételből ( szja, áfa, ...) ???


Vannak még aztán ügyvédi, könyvelői, telefon díj, stb. Azt most ne számoljuk.


Köszönöm szépen a segítséget :)



2017. márc. 23. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudod, mennyit fizetsz az alkalmazottaknak? Gyere le jóisten, az ételt ne rágjuk meg helyetted? :(

Mi a fenének így céget átvenni, hogy semmit, de tényleg semmit nem tudsz? :(

2017. márc. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

-alkalmazottak fizetése és járulékai.

-áfa

-helyi iparűzési adó

-társasági adó

-könyvelő,banki díjak

2017. márc. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem kérj egy gyorstalpaló tanfolyamot a leendő könyvelődtől, gyorsabb lesz. :)
2017. márc. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, inkább tényleg elmegyek a könyvelőhöz. Nem kell mindjárt lehurrogni az embert... Gondolom Te sem így születtél, hogy mindent tudsz...
2017. márc. 24. 07:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem úgy született, viszont nem a gyakori kérdéseken szerezte a tudását... Ettől nagyobb felelősség mellett is könnyen félremehet egy kft. Annyit engedj meg, hogy ÁTVENNI céget, nagyon nagy felelősség, és nem csak a jövőre, hanem a múltra is kellene gondolni.... Adófolyószámla és főkönyvi kivonat áttekintése nélkül én az életben nem vennék át céget.... Ha 16 millió van a pénztárában mit csinálsz?
2017. márc. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
0%

Az első hozzászóló kapja be, csak a helyet foglalja...


[link]


Az 1997. évi LXXX. törvény szabályozza a foglalkoztatóknak és a biztosítottaknak a biztosítási jogviszonnyal kapcsolatos kötelezettségeit, kötelező befizetéseit. (A törvény rendkívül régi, s ezáltal össze -vissza módosítgatott.)


Évek óta tudjuk, hogy a főállású egyéni- és társas vállalkozók minimális járulékkötelezettsége azt jelenti, hogy akkor is kell járulékot fizetniük minden hónapban, ha ténylegesen nem vesznek fel jövedelmet a vállalkozásukból, illetve csak kisebb összeget, mint az előírt (mondhatni akár, fiktív) járulékalap.


Nincs azonban minimális járulékkötelezettsége annak a vállalkozónak, aki munkaviszonyban, vagy megbízási jogviszonyban biztosított, és azután fizetik utána a közterheket, mert ebben a másik jogviszonyában tekinthető főfoglalkozásúnak, vagy saját jogú nyugdíjas.


A minimumjárulék szabályát évekkel ezelőtt azért vezették be, hogy a vállalkozók ne kerülhessék ki a járulékfizetési kötelezettséget. Nem is lenne ezzel különösebb baj akkor, ha jól működne a gazdaság és hatékonyan üzemelnének a vállalkozások.


A minimálbér és a garantált bérminimum 2017. évi megemelése – melyet még egy szorzószámmal is meg kell emelni, mint járulékalapot, - nagyon rossz hatással van a néhány fős kisvállalkozások költségeire.


Hasonlítsuk össze az előző év és az idei év ezzel kapcsolatos költségeit! Az ügyvezető járulékalapjának kiindulási pontja a minimálbér, a személyesen közreműködő tulajdonosnál pedig a garantált bérminimumból kell kiindulni.


A táblázatból látható, hogy ebben a rendszerben, vagyis a minimum-járulék fizetése esetén az ügyvezetőnek havi 60 562 forint járulékot kell befizetnie saját maga után, ami éves szinten 726 744 forintot jelent. (Egy 2-4 fős kisvállalkozás miből gazdálkodja ezt ki? Főleg, ha még a dolgozóknak is kell munkabért emelni?)


Ha egy személyesen közreműködő, vagyis dolgozó tulajdonos után kell minimum-járulékot fizetni, az havi 76 476 forint kiadást jelent, ami éves szinten 917 712 forint.


Ha figyelembe vesszük a kötelező és emiatt szükségessé váló egyéb béremeléseket is, akkor a mikrovállalkozások egy jelentős része ellehetetlenülhet. Ezen vállalkozóknak menekülniük kell!


Vagy munkaviszonyba, vagy a KATA rendszerébe, bár ezek sem csodaszerek (a kivát is érdemes lehet fontolóra venni – a szerk. megjegyzése). Ha nem változtatnak, akkor létszámcsökkentés lesz a vége, hiszen az adórendszer még azt is elvárja a vállalkozásoktól, hogy az éves nyereség az éves bevétel két százaléka legyen.


A termelékenységen és a hatékonyságon is változtatni kellene. Természetesen senki egy percig sem vitatja, hogy a jövedelmek emelése szükséges, de a gazdaság állapota és az egységnyi idő alatt elvégzett munkamennyiség ellentétes irányba hat. A minimumjárulék ebben a formában sok mikrovállalkozást hoz nehéz vagy épp lehetetlen helyzetbe.

2017. okt. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
Az ügyvezető maga után 60 000ftot alkalmazottak után 70 00 ftot fizet be
2017. okt. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!