Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi a reálisan elkérhető...

Mennyi a reálisan elkérhető ezért a könyvelési munkáért? Részletek katitntás után.

Figyelt kérdés

Szóval a kft-met megszüntetem és most pótolom az elmaradt 2 évnyi könyvelést. A cégnek semmilyen tevékenysége nem volt az utóbbi két évben, se beérkező, se kiállított számla, semmilyen tevékenységet nem végzett.

Egyedüli tagként én voltam az ügyvezető, vállalkozói kivétem NEM volt egyetlen alkalommal sem.

A kérdésem az volna, hogy mennyit kérhet el ezért a munkáért reálisan egy könyvelő? Nem szeretném, hogy lehúzzanak.



2017. jún. 28. 11:58
 1/1 anonim válasza:

Szia!


Sok dologtól függhet, pl. hogy az utolsó 2 évet megelőzően volt-e a cégnél alkalmazott. Ha volt, akkor kapásból pótolnia kell a könyvelőnek a 08-as bevallásokat a NAV felé,ami azért valljuk be, a folyamatos önellenőrzésekkel és mindent egybevéve, nem kis munka. Erre jönnek rá az elmaradt áfa bevallások (ha áfás volt a vállalkozás), ami szintén bevallások és önellenőrzések tömkelege.


Én vidéki könyvelőként mindent összevetve 100-120.000 Ft-ot kérnék, ami teljesen reális, viszont pl. a fővárosban, akármilyen cégről vagy egyéni vállalkozásról van szó, 200.000 Ft alatt szóba sem állnak.


Ha van még további kérdésed, szívesen válaszolok.


Üdv

2017. júl. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!