Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy naptári éven belül,2 db...

Egy naptári éven belül,2 db ingatlan eladásnál, ha az egyik veszteséges volt, a másik nyereséges, kompenzálják egymást? Mennyi adót, szja-t kell fizetnem?

Figyelt kérdés

Utána néztem, és tisztában vagyok a 15 %-os szja adófizetési kötelezettséggel, csak arról nem találtam semmit, hogy ha 2 db ingatlant adtam el egy naptári évben, az egyik nyereséges, másik veszteséges, akkor mennyi adót kell fizetni?


-Logikusan egy naptári év, egy adóbevallás, nyereség-veszteség kompenzálja egymást.

-Másrészt, ha nem keletkezett jövedelem, nem kell feltüntetni az ingatlanértékesítést az adóbevallásban (vagyis csak a nyereséges ingatlan szerepelhet).


Erre milyen jogszabály vonatkozik?


2017. júl. 14. 19:04
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!