Meddig van tb-m?

Figyelt kérdés
Idén júniusban fejeztem be a sulit, most október 31-én járt le a diákigazolványom. Munkám még nincs, nem jelentkeztem a munkaügyiben sem. Eddig úgy tudtam, hogy október 31 + 45 napig van tb ellátás. Most viszont azt olvastam, hogy az október 31.-ei lejárati dátumba beletartozik a 45 nap is. Akkor már nincs tb-m?

2017. nov. 3. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

El kéne törni a kezét annak, aki megírta azt a cikket.


Nyugi, diákigazolvány lejárta (okt. 31) plusz 45 nap :)

2017. nov. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, most megnyugtattál. Ez biztos?

Itt a cikk: [link]

2017. nov. 3. 18:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
biztos, hozhatok jogszabályt is, ha szeretnéd. :)
2017. nov. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Október 31 után számít a 45 nap, és 45 nap után, ha még nem dolgoztál korábban, kérelmezheted (asszem) 1 évvel a támogatás meghosszabbítását.
2017. nov. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És ilyen témában ne az nlcafén tájékozódj :)
2017. nov. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából én nem olvasok ilyen oldalakat, csak ma beírtam a google-be, hogy tb és ezt a cikket hozta fel elsőként. Ez pedig pont elég volt ahhoz, hogy elbizonytalanítson.

2017. nov. 3. 19:01
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az lehet, de mi jogszabályból dolgozunk, ott pedig a diákigazolvány lejártának napját követő + 45 nap, amíg nem kell fizetned egészségügyi szolgáltatási járulékot magad után.

Ha a 45 napon belül nem tudsz elhelyezkedni (biztosítottá válni), akkor az azt követő 15 napod van arra, hogy bejelentkezz az adóhivatalnál a járulék fizetésére. A bejelentkezés kötelező jelleggel van előírva (szintén jogszabályban). A bejelentkezés elmulasztása miatt mulasztási bírság is kiszabható.


Ha el tudsz helyezkedni, akkor nincs teendőd, mert a biztosítottságodat a munkáltató jelenti a NAV-nak.

2017. nov. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat, így már minden tiszta. :)
2017. nov. 4. 13:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!