Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Ezt szabályosan csinálja a lány?

Van egy ismerősöm, aki a saját adatlapján nyíltan hirdet eladó dolgokat (nem adok-veszek fb csoportban). De, nem a saját ruháit, nem ilyesmiket adogat el, hanem kereskedelmi céllal vesz pl karkötőket, és eladja többért. A lánynak amúgy semmi jövedelme nincs, még iskolás.
(Az apja sikkasztásért ül börtönben.)

11-14 20:13  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Nem, adót csal vele. Minden bevételszerző tevékenység adóköteles, és ő ezt üzletszerűen végzi amihez legalább magánvállalkozónak kellene lennie annak minden feltételével-szabályaival együtt.
Fel lehet nyomni a NAV-nál, egy próbavásárlás után majd megbüntetik mert nem ad számlát (nem is tud hiszen illegálisan csinálja).

A válasz 51%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 11-14 20:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Én próbáltam vele beszélni, hogy ne, a barátjának is szóltam, de őt nem érdekli, a lány meg teljesen nyíltan csinálja, mert szerinte 3 millió ft alatt azt ad el, amit csak akar.

# 2/4Időpont 11-14 20:29 Privát üzenet
Tévedés.
NAV próbavásárlás és egy nagy bukta.
Saját holmijait is csak évi 600 ezer ft-ig adhatja el, de ha máshol vásárolt és azt adja el, az az első pillanattól fogva adóköteles, mert üzletszerű tevékenység: adó-és számlaköteles.

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 11-14 20:49 Privát üzenet
Ha már az apja börtönben van, akkor őt is le kéne csukni, hadd fizessük az ő megélhetését is mi.

A válasz 45%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 11-14 20:54 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van egy lány akivel egy időben nagyon jóba voltam, de azóta megromlott és most elviselhetetlen. Annyira erőszakos és érzéketlen. Amikor mondtam neki, hogy ezt a barátságot be kéne..
Miért néz mélyen a szemembe egy lány, ha szembetalálkozom vele? Többször is előfordult már, pár másodpercig. Olyan is volt, hogy szabályosan megbámult.
Mit jelent, ha egy lány, aki érdeklődött, kisebb csoportban szabályosan rámtámad?
Mégis miért szeretem még mindig a lányokat, ha ők folyton elutasítanak és csak fájdalmat okoznak velem, szabályosan a lelkembe taposnak és kifacsarják a szívem?
A nem túl közeli ismerősök és ismeretlenek szabályosan sajnálnak, mert a 2. babánk is lány lesz. Más is járt így? Egyébként meg két lányt akartunk.
Tényleg igaz, hogy ha egy lány elveszti a szüzességét, lehetséges, hogy rögtön vérzik, és szabályosan folyik a vére az aktus közben?

Kérdések a Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu