Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Aliexpressről rendelt telefoné...

Aliexpressről rendelt telefonért milyen díjat kell fizetni ha Kínából ide postázzák?

Figyelt kérdés
~40 ezer forintos összegben rendeltem egy telefont pár hete az Aliexpressről, Kínából. A kérdésem az lenne hogy ezért kell valamilyen összeget még fizetni hgy beengedjék? Nyomonkövethető csomagként rendeltem meg, és jelenleg "Held by Customs" a csomag státusza, ami ugye azt jelenti hogy vámolják a csomagot. Egyáltalán fognak engem erről értesíteni?

2017. nov. 15. 14:35
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Mobiltelefonra - értéktől függetlenül - vámot nem kell fizetni, így a 150 Euro érték határ nem játszik. Kapsz értesítést: a csomagon lévő címre kapsz levelet a postától, hogy nyilatkozzál: Mi a termék, mennyiért vetted, (fuvardíjjal együtt), bankszámla-kivonat, és akarod-e, hogy a posta intézze a vámolást. (Igen, akard). Vagy levélben , vagy e-mailben küldöd vissza a postának a VÁM-áru nyilatkozatodat. A posta intézi a VÁM ügyintézést, és a csomag kézbesítésekor fizetsz a postának 27% ÁFA + vámkezelési díjat.
2017. nov. 16. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!