Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Törvény szerint, mennyiért...

Már19nevetirtam kérdése:

Törvény szerint, mennyiért lehet eladni minimum egy lakast?

Figyelt kérdés

Van egy kulföldi "barát" aki eladná nekem a lakast ő akar odaadna 3-4 milllioért a kb 12 milliot érö lakast.

régen odais adta volna igy,csak akkor nem volt ra pénzem.

Most lenne de változtak a a torvények elvielg..es nem engedik a magyar torvények mert azt hiszik hogy adocsalast akarjuk kikerulni hogy a maradek penzt csak ugy odaadnam neki..

Szóval a kérdés hogy hogy lehet ezt kiszamolni vagy honnan lehet tudni? ha vlaki tudna a valasz melle kuldeni egy hiivatalos oldalt ahol levan irva ,az jo lenne :)

Én ugy gondoltam hogy négyzetmérre vann lekorlatozva hogy mennyibe kerulhet minimum



2018. máj. 12. 12:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
0 forint. Ajandekozas. Kotlsegei: illetek es kozjegyzoi dij.
2018. máj. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Nincs minimum. Ahogy az első írja akár ajándékozni is lehet.
2018. máj. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
igen ezt ertem de valamennyit ami kb 3 milla adni akarok meg igy lett megbeszelve,es elvileg ez igy nem jo..
2018. máj. 12. 12:29
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Akkor add oda zsebbe nagy ugy. Ha megbizol benne.
2018. máj. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

jo csak pont ezert kerdeztem mert van egy ilyen problema :D...

Komolyabb ember ennel..

2018. máj. 12. 13:00
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Nincs semmiféle alsó korlát. Ha 3 milláért akarja neked eladni, akkor annyiért adja. A NAV az illetéket viszont az értékbecslés által megállapított ár alapján fogja számolni.
2018. máj. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a valaszokat :)

Es esetleg errol valami hivatalos oldal nem ir hogy mi a szabaly / törveny?

Mert mondom elözö evbe az en ismerosom is igy tudta és elvileg erre az evre valtozott vagy legalabbis ö igy tudja.

csak hogy megtudjam mutatni neki..

öszintén neki nem a pénz szamit,csak igy tudja ö odaadna 3ert is de ha törvénytelen akkor nem megy bele.. és eleg nagy a kulönbseg konkretan 6 millio ,nekem kisembernek nem mindegy..

2018. máj. 12. 13:40
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs törvényi minimum, ahogy írták. Az illetéket a Nav viszont felül vizsgálhatja és szabhat ki az általa gondolt érték után is a ténylegesen kifizetett helyett.


Amire Te gondolsz az max a hűtlen kezelés lenne de magánszemélyek között az nem merül fel.

2018. máj. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Vagy kapcsolt vállalkozások között sem szerencsés piaci ártól eltérő ügyletet kötni, de ahogy írták nincs ilyen szabály. Ellenben nem tudom az a tökfej mit gondol, aki lepontozta a válaszokat.
2018. máj. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Értem,ö cégvezetö,en egy egyszerü kisember :D

Én "hasznos" zöld kézjelet adtam mindenkinek :)

2018. máj. 12. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!