Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Törvény szerint, mennyiért...

Már19nevetirtam kérdése:

Törvény szerint, mennyiért lehet eladni minimum egy lakast?

Figyelt kérdés

Van egy kulföldi "barát" aki eladná nekem a lakast ő akar odaadna 3-4 milllioért a kb 12 milliot érö lakast.

régen odais adta volna igy,csak akkor nem volt ra pénzem.

Most lenne de változtak a a torvények elvielg..es nem engedik a magyar torvények mert azt hiszik hogy adocsalast akarjuk kikerulni hogy a maradek penzt csak ugy odaadnam neki..

Szóval a kérdés hogy hogy lehet ezt kiszamolni vagy honnan lehet tudni? ha vlaki tudna a valasz melle kuldeni egy hiivatalos oldalt ahol levan irva ,az jo lenne :)

Én ugy gondoltam hogy négyzetmérre vann lekorlatozva hogy mennyibe kerulhet minimum



2018. máj. 12. 12:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Erre nincs törvény. A Nav az adott ingatlant fogja esetleg vizsgálni, erre az én ismerettségi körömben is volt példa. De ez nem biztos, mármint a felülvizsgálás. Más szankció nincs, de ha tényleg komoly a szándék, akkor amúgy is szükséges egy ügyvéd bevonása, aki biztos segít az optimális megoldást megtalálni.
2018. máj. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Igen,eleg komoly csak ,mevannak gyözödve hogy van egy ilyen "uj" törvény..

és mivel van köztünk 1000km addig nem akarok huyleseget mondani neki amig nem tudom :D

Énis erre gondoltam csak ugy voltam vele,hogy hatha valaki tud bizonyitekot is eadni es akkor azt elkuldöm ha hiteles helyröl van:)

2018. máj. 12. 19:30
 13/17 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen korlátozó törvény. Mindenki annyiért adja az ingatlanát, amennyiért akarja.


Viszont a vagyonszerzési illeték kiszabásához az ingatlan szerződésben szereplő értékét a NAV felülbírálhatja, ha úgy érzi, nem a piaci árnak megfelelő szinten kelt el.

Ilyenkor a helyi viszonyoknak, ingatlan piac alakulásának megfelelően "felértékelheti" a lakást, és a felértékelt összeg után veti ki az illetéket.

De a két ember közötti megállapodásba nem szólhat bele!


Már 7-8 millió között ment egy olyan lakás, amit én 4,6 millióért vettem meg. A szerződésbe mindent beleírtunk, hogy miért annyira értékeltük (több végrehajtás volt rajta, semmilyen szinten nem volt karbantartva, stb.). A NAV elfogadta, erre az összegre vetette ki a vagyonszerzési illetéket, nem értékelte felül.


De olyan lakást is vettem, aminek a vételárára "rádobott" 1 milliót, mert a környéken annyival többért mentek el a hasonló ingatlanok. Fellebbeztem, mivel azok már összkomfortosak voltak, az enyém pedig csak komfortos, mire fel az összehasonlítás?

2018. máj. 13. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

akkor ha jol értem:

Pl

A lakás 10 millát ér az illetek 4% vagyis 400ezer ft

megveszem 4millioért és kevesnek talaljak felertekelik mondjuk 10millara de en akkor is csak a 4milliot fizetem ki plusz a felertekelt ilelteket vagy 4,4 milliot ?

Nem ertek hozzá kicsitsem ,most neztem utana az ilelteknek is .De jol gondolkodtam?

(elsö lakasom lenne ) ha ez szamit valamit

2018. máj. 13. 15:54
 15/17 A kérdező kommentje:
*vagyis 4,4 milliot
2018. máj. 13. 15:55
 16/17 anonim ***** válasza:
A felértékelt ár után fizeted az illetéket. Tehát ha 10-re értékeli a NAV akkor 10 után fizetsz adót.
2018. máj. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Eladónak fizeted a kialkudott árat, a NAV-nak pedig - ha többre értékeli az ingatlant, mint az alkuár - a NAV által meghatározott érték után fizeted a vagyonszerzési illetéket.


Első lakáshoz jutóknak ráadásul van valamilyen illetékkel kapcsolatos kedvezményük is...

2018. máj. 14. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!