Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell/érdemes bejelentést tennem?

Kell/érdemes bejelentést tennem?

Figyelt kérdés

Egy szexpartnerkereső weboldalon poénból írtam valakinek egy vicces, értelmetlen kérdést, hogy megoldható lenne-e. Először azt írta, nem. Utána azt írta, a párjával megteheti a kedvemért, hogy én megnézem őket ahogy megcsinálják ezt a vicces dolgot, ha fizetek 100ezer forintot. Aztán már visszakérdeztem, tud-e adni számlát róla. Erre azt válaszolta, hogy nem, és hogy nem is hallott ilyenről.


Az egészet írásban kommunikáltuk, az egész üzenetváltásunk visszaolvasható azon a bizonyos oldalon.


Kötelességem lenne-e ezt bejelenteni? Vagy egyáltalán úgyse foglalkoznak ilyenekkel? Jövedelmet próbált szerezni az illető, 100ezer forintot, ami után nem adózna, és ezt ő maga vallotta be. 10-20 ezer forintnál biztos lényegtelen, de 100 már azért kicsit több.


Mit tegyek? Tegyek bejelentést? Ha igen, egyáltalán hol, melyik adóhatóságnál?


2018. máj. 15. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha én azt írom neked, hogy fizess 100 ezret, és a kútba ugrom, akkor feljelentesz a nav-NÁL, ha nem adok számlát róla?
2018. máj. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem kútba ugrás, annál azért jóval reálisabb dologról volt szó. Értem, persze, hogy a vicces része komolytalanná teszi az egészet. De akár valóságosan meg is történhetne, hogy valaki ezért fizessen valakinek. Én azért eléggé úgy látom, hogy komolyan is gondolta.
2018. máj. 15. 21:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Az mindegy, hogy hogyan gondolta. Akkor lényeges, ha megtette már, tehát a dolog megtörtént, és bizonyítható.


Feltételezésekre nem lehet jogot alapítani...

2018. máj. 17. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm! Akkor nem foglalkozom vele tovább.

Szóval én is mondhatnék bármiért bárkinek bármilyen árat, önmagában semmilyen következménye nem lehet ezek szerint.

2018. máj. 17. 21:57
 5/5 anonim ***** válasza:
80%
Így van...
2018. máj. 18. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!