Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlan vételekor kell adózni?

Ingatlan vételekor kell adózni?

Figyelt kérdés

Az illeték az oké, azzal kapcsolatban minden tiszta, de több helyen hallottam/olvastam, hogy ha kevesebbért veszek ingatlant, mint amennyiért a mostanit eladtam, akkor a különbözet után is kell adózni.

Tehát ha pl. 15 millióért adtam el most a házat, és 10-ért veszek újat, akkor az 5 milliós különbözet adóköteles? Vagy csak az eladásnál szerzett haszonra vonatkozik?



2018. szept. 2. 21:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Ha 5 éven belül vetted, igen. Sávos adózás van, minél régebbi tulajdonos vagy, annál kevesebb az adó. Pontos számok nincsenek meg fejben.
2018. szept. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De az az eladásra vonatkozik, azt tudom.

Én a vételt kérdezem. Hogy az eladott ház értéke és az újonnan vett közötti különbözet adóköteles-e?

2018. szept. 2. 21:31
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Ha olyan ingatlant értékesítesz ami több mint 5 éve a tiéd, ha eladod azt csinálsz a pénzzel amit akarsz. Bevarrhatod a cihába, elkocsmázhatod, vagy veszhetsz egy lakást. Én így tudom, mondjuk 7 éve leülepedtem, előtte ment a nyüzsgés.
2018. szept. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%
2018. szept. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Vételnél nem kell adózni, csak illetéket fizetni.
2018. szept. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Két külön ügylet van. Eladás és vétel. Régen együtt kellett nézni és számított a különbség. Most már teljesen külön van a kettő. Ha 5 évnél régebben a tulajdonod amit eladsz akkor nem kell adózni, előtte évenként sávos, egyre kevesebb az adó.


Vétel esetén pedig 4% illetéket kell fizetni. Végül is ez is az államnak megy, gyakorlatilag adó csak más néven.

2018. szept. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Személyi jövedelemadó:

Akkor lehet fizetési kötelezettséged, ha az ingatlant értékesíted annak megszerzését követő 5 éven belül, és többért, mint amennyiért annak idején megszerezted.


Vagyonszerzési illeték:

Akkor kell fizetni, ha vagyont szerzel. Vagyonnak számít az ingatlan is.


Illetékkedvezmény:

Ha 1 éven belül (365 napon belül) eladtál és vettél is ingatlant, akkor a kettő ingatlan illetéke közötti különbözetet kell csak megfizetni.

2018. szept. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

1.

Nem tudjuk, hány éve a tiéd!

2.

Miért kevered adózás szempontjából az eladást a vételi ügyletbe?

Értetlen vagy!

2018. szept. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Miért lennék értetlen, kedves utolsó kommentelő?

Inkább te nem értetted magát a kérdést!

Az eladás után felmerülő esetleges SZJA-val tisztában voltam. Arra voltam kíváncsi, hogy ha olcsóbban veszek ingatlant, mint amennyiért eladtam a mostanit, akkor adózási kötelezettségeim vannak-e az illetéken kívül.

De ezek szerint nem.

Köszönöm az értelmes válaszokat!

2018. szept. 3. 14:03
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A lepontozók jobban tudják! :-)
2018. szept. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!