Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlan vételekor kell adózni?

Ingatlan vételekor kell adózni?

Figyelt kérdés

Az illeték az oké, azzal kapcsolatban minden tiszta, de több helyen hallottam/olvastam, hogy ha kevesebbért veszek ingatlant, mint amennyiért a mostanit eladtam, akkor a különbözet után is kell adózni.

Tehát ha pl. 15 millióért adtam el most a házat, és 10-ért veszek újat, akkor az 5 milliós különbözet adóköteles? Vagy csak az eladásnál szerzett haszonra vonatkozik?



2018. szept. 2. 21:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

SZJA-t az után kell fizetni, ha bevételt szerzel, jövedelemre teszel szert.

Attól, hogy veszel egy ingatlant ez nem valósul meg, tehát nem lesz bevételed, sem jövedelmed ez által. Vagyonra teszel szert, azért kell vagyonszerzési illetéket fizetni. SZJA ilyen esetben nem jön képbe.


Az értékesített ingatlan után van bevételed, lehet adózatlan jövedelmed (haszon), ha többért adtad el, mint amennyiért annak idején vetted. Ez lehet SZJA-köteles.

2018. szept. 6. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!