Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Ha a NAV rosszul állapította meg az illetéket, mert nem vette figyelembe, hogy el is adtam lakást és nem csak vettem- pedig külön írtam kérvényt, hogy vegyék figyelembe- akkor a fellebbezésért kell fizetnem?

2018. szept. 26. 22:01  Privát üzenet  

A válaszok
Hát már rég volt, de ha jól emlékszem volt olyan szerződésem, amibe az ügyvéd beleírta, hogy a vételár egy másik ingatlan eladásából származik. Ettől függetlenül simán kijött egy olyan határozat, mint most neked. Be kellett vinnem a kérvényt még1x, szerződéssel. 2 hónap után sikerült elintézni, befizettem, majd megbüntettek időn túli fizetésért. Szval ez a vicc kategória.

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2018. szept. 26. 22:31 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

ez szörnyű..minek ülnek ott az ügyintézők, ha csak hibázni tudnak??

mekkora büntetést kellett fizetned?

# 2/7Időpont 2018. szept. 26. 23:29 Privát üzenet

1 éven belül adtad-vetted?

Ha igen, akkor írj egy "tájékoztatást" (nem fellebbezést) az illeték osztályra erről, és kérd, hogy ennek megfelelően vizsgálják felül a kirótt illetéket. Csatolj minden iratot hozzá másolatban (még akkor is, ha náluk meg kéne, hogy legyen), biztos, ami biztos.

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2018. szept. 27. 05:03 Privát üzenet

"majd megbüntettek időn túli fizetésért. "

Ilyen nincs...

Nem határidőre történő befizetés esetén nem büntetés van, hanem késedelmi pótlék. Az nem büntetés!

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2018. szept. 27. 05:04 Privát üzenet

Azt is megteheted, hogy ha ki tudod számolni, hogy ténylegesen mennyit kellett volna kiróniuk, hogy azt az adónemre befizeted, a többit nem.

Ha igazad van, és átszámolják az illeték összegét, akkor legalább nullára futsz ki, és nem lesz utána késedelmi pótlék, ami jelenleg igencsak alacsony mértékű, bár egy milliós összeg azért fel tudja nyomni.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 2018. szept. 27. 05:08 Privát üzenet
Nevezhetjük késedelmi pótléknak is, de azért mert ők nem tudnak időre teljesíteni, miért nekem kell fizetni? Nem volt nagy összeg, pár száz forint. Osztályvezetőig mentem, bár igazat adott nekem, be kellett fizetni.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2018. szept. 27. 09:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, bementem személyesen, kiderült, hogy egyik helyről a másikra nem továbbították a leadott kérvényt és egyéb papírokat. Új kérvényt írtam, elvileg javítani fogják és törölni az előző határozatot...remélem, nem lesz belőle késedelmi pótlék.

# 7/7Időpont 2018. okt. 3. 10:49 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nagy baj ha ezt állapította meg nálam a terapeutám?
A kisfiam 2 hónapos ma állapította meg a kórházba a doki hogy 2/6 systoles zörejt hall de el kell vinnem kardiológiai vizsgálatra van itt olyan akinél ez a helyzet a babájával?...
A nőgyógyász 4 hetes-6 naposra állapította meg a terhességet, de a megvastagodott nyálkahártyán kívül semmit nem lát?
A pszichológusom azt állapította meg hogy szociopata vagyok. Lehet igaza?
Kaptam egy levelet! A társasház ügyvéde írta, melyben közli velem, hogy k. költség elmaradásom van! Az elmaradást több mint 21 e Ft-ban állapította meg.10 napon belül be kell...
Huzat miatt iszonyat fáj a fogam, az fültövem. Ma voltam orvosnál ő állapította meg a diagnózist. Kaptam Demalgont és Nasivint. Meddig fáj ez? Mikor fog enyhülni? A fogaim épek.

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!