Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a NAV rosszul állapította...

Ha a NAV rosszul állapította meg az illetéket, mert nem vette figyelembe, hogy el is adtam lakást és nem csak vettem- pedig külön írtam kérvényt, hogy vegyék figyelembe- akkor a fellebbezésért kell fizetnem?

Figyelt kérdés

2018. szept. 26. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Hát már rég volt, de ha jól emlékszem volt olyan szerződésem, amibe az ügyvéd beleírta, hogy a vételár egy másik ingatlan eladásából származik. Ettől függetlenül simán kijött egy olyan határozat, mint most neked. Be kellett vinnem a kérvényt még1x, szerződéssel. 2 hónap után sikerült elintézni, befizettem, majd megbüntettek időn túli fizetésért. Szval ez a vicc kategória.
2018. szept. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

ez szörnyű..minek ülnek ott az ügyintézők, ha csak hibázni tudnak??

mekkora büntetést kellett fizetned?

2018. szept. 26. 23:29
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

1 éven belül adtad-vetted?


Ha igen, akkor írj egy "tájékoztatást" (nem fellebbezést) az illeték osztályra erről, és kérd, hogy ennek megfelelően vizsgálják felül a kirótt illetéket. Csatolj minden iratot hozzá másolatban (még akkor is, ha náluk meg kéne, hogy legyen), biztos, ami biztos.

2018. szept. 27. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

"majd megbüntettek időn túli fizetésért. "


Ilyen nincs...


Nem határidőre történő befizetés esetén nem büntetés van, hanem késedelmi pótlék. Az nem büntetés!

2018. szept. 27. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Azt is megteheted, hogy ha ki tudod számolni, hogy ténylegesen mennyit kellett volna kiróniuk, hogy azt az adónemre befizeted, a többit nem.


Ha igazad van, és átszámolják az illeték összegét, akkor legalább nullára futsz ki, és nem lesz utána késedelmi pótlék, ami jelenleg igencsak alacsony mértékű, bár egy milliós összeg azért fel tudja nyomni.

2018. szept. 27. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nevezhetjük késedelmi pótléknak is, de azért mert ők nem tudnak időre teljesíteni, miért nekem kell fizetni? Nem volt nagy összeg, pár száz forint. Osztályvezetőig mentem, bár igazat adott nekem, be kellett fizetni.
2018. szept. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, bementem személyesen, kiderült, hogy egyik helyről a másikra nem továbbították a leadott kérvényt és egyéb papírokat. Új kérvényt írtam, elvileg javítani fogják és törölni az előző határozatot...remélem, nem lesz belőle késedelmi pótlék.
2018. okt. 3. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!