Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ezt ténykel megteheti a NAV?

Ezt ténykel megteheti a NAV?

Figyelt kérdés

Röviden arról van szó, hogy amikor 2014-ben érettségiztem, utána egy másfél évet kihagytam. A TB tartozásom 170 ezer lett. Azután 2016-ban felvettek az egyetemre. Bizonyos okokból kifolyólag passzivizálnom kellett a màsodik félévemet. Addig felvételiztem egy másik egyetemre, ahivá fel is vettek, így az előzőről augusztusban iratkoztam ki. A 2017/2018-as félévben törtènt egy bizonos családi probléma, így dolgozom ( irodai/éttermi diákmunka felváltva ) kellett és a második félévemet ismét passzivizáltam és közben újrafelvételiztem egy olyan szakra, amit a munkámmal össze tudtam egyeztetni.


A lényeg az, hogy megszakítás nélkül 2016 óta állandó hallgatói jogviszonyban voltam/vagyok. Nappalis. Tehàt nekem fizetve volt a TB 2016 óta.


Most kaptam egy levelet a NAV - tól, ami szerint a tartozásom több, mint 300 ezer lett! Részletesen listáztàk, hogy 2017 xy hónapban +7000 és stb! 2018-ban is a sok plusz 7000! Ez úgy mégis hogy sikerült?! Mikor nappalis diàk vagyok/voltam ezidő alatt is!

Azt hittem, infarktust kapok, amikor belenéztem!


Ezt hogy csinàltàk, úgy igazàn?!



2018. okt. 4. 13:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%

Hát gondolom a késedelmi kamatok és büntetések 2016 óta... Mivel a tartozást, ha jól értelmezem, azóta sem rendezted.


Én megértem, hogy nehéz az életed, mindenkinek vannak problémái, de most komolyan, felnőttként, egyetemistaként ez tényleg ennyire meglepő?

2018. okt. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%
Keresel egy olyan országot letelepedésre ahol az állam nevében nem élősködnek rajtad. Gondolom te is úgy látod hogy előnyösebb lesz számodra és az utódaid számára is.
2018. okt. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Írni kell nekik, mielőtt tovább tornyosul az ügy.

Előfordul, hogy hibáznak.

De nyugi a tartozásod nem veszett el. :)

2018. okt. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kedves "rendkívűl sokat megélt" első!


A fiatalok 99%-a nem foglalkozik számla, tartozási, adóhivatali ügyekkel, gondolom abban a tökéletes kis világban, ami a fejedben létezik, ott az érettségizett gyerekek rendezik a tartozásaikat, csekket, számlák tömkelegét fizetik, ahogy elhagyják a gimnázium kapuit!

Attól még, hogy valaki felsőoktatási kereteken belül tanul egy tantárgyat, az nem azt jelenti, hogy a kisujjából kirázza az adózási dolgokat, tudod? :)

2018. okt. 4. 15:06
 5/12 anonim ***** válasza:
33%

4: Kedves kérdező. Igen, a fogyatékos kis világomban elköltöztem otthonról 18 évesen, önállóan fenntartottam egy albérletet, fizettem a számláimat, dolgoztam, majd családot alapítottam. Mi olyan meglepő ezen?


Nem segítséget kértél, megkérdezted, hogy megteheti-e, mikor ott van a kezedben a részletes lista, hogy mit és miért kell fizetned. Havonta 7000 Ft, az 170.000-hez hozzááadva pontosan 310.000 Ft mostanra. Kizárt, hogy erről ne értesítettek volna többször is.


Nehogy már te legyél felháborodva meg megsértődve. Ha nem tudod ellátni magad, nem érted a világot, akkor korlátozottan vagy cselekvőképes, kérj magadra gyámságot... Vagy viselkedj felnőttként és rendezd a tartozásodat.

2018. okt. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Több embert is ismerek, akinek elrontották és nem vették figyelembe, hogy nappalin tanult. Utána kell járni az illetékes hivatalnál.
2018. okt. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Válaszold meg nekik hivatalos levélben, hogy neked pedig volt jogviszonyod.

Egyébként passzív félév alatt is biztosított vagy a TBJ törvény szerint:

"16/A. § * A 16. § (1) bekezdésének i) pontjában említett tanuló és hallgató a tanulói jogviszony, illetőleg a hallgatói jogviszony kezdetétől a diákigazolványra való jogosultság megszűnéséig jogosult egészségügyi szolgáltatásra, ideértve a tanulói, hallgatói jogviszony szünetelésének időtartamát is."


[link]

2018. okt. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
Megírod nekik és majd válaszolnak. Amikor nappali jogviszonyod volt azt nem kell majd kifizetni. A többit meg igen, ha nem fizetsz és nincs semmi a neveden se a bankszámládon és fizetésed sincs akkor meg elévül 4 év után.
2018. okt. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az onkormanyzathoz menj be, minel hamarabb, ott erdeklodj...
2018. okt. 7. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%

Feltételezem, hogy be voltál jelentkezve TB fizetésre az érettségi után ("utána egy másfél évet kihagytam. A TB tartozásom 170 ezer lett")

Kaptál róla határozatot, amiben benne volt, hogy ha megszűnik a fizetési kötelezettséged, ki kell jelentkezned a TB fizetés alól (kivéve, ha munkaviszonyt létesítesz)

A diákmunka alatt gondolom azt érted, hogy diákszövetkezeten keresztül dolgozol, ami nem bizonyul munkaviszonynak, cserébe viszont nem vonnak járulékokat sem belőle, így lényegesen több nettó bért kapsz, mintha munkaviszonyban kapnád ugyanezt a bruttót.

"Nappalis. Tehàt nekem fizetve volt a TB 2016 óta."

Nem volt fizetve a TB-d, csak jogosult voltál az eü.ellátásokra a nappalis hallgatói jogviszonyod alapján.

Ezt viszont csak akkor tudná a NAV, ha bejelentetted volna (mint ahogy az első fizetési előírásokat közlő levelükben írták)

A mostani levelükben sem csak az áll, hogy mennyi a tartozásod, hanem más infók is, amik fölött nemes egyszerűséggel átsiklottál a leírásodban.

Hiába vagy megsértődve, egyetemista és dolgozó emberként nem hőbörögnöd kell, hanem elolvasni és értelmezni a hivatalos leveleket.

A bankszámládra meg egyszerűen inkasszót tesznek, ha nem rendezed valami módon a NAVval az ügyed és az elég kellemetlen perceket tud okozni a felsőoktatási tanulmányaid folytatásában is. Vagy letiltást küld a béredre (az adózás miatt tudja, hogy kapsz bért, mert havonta megy róla jelentés a NAVhoz) Vagy kifogsz egy buzgó ügyintézőt és rövid időn belül él mindkét lehetőséggel (inkasszó, letiltás)

Menj be a NAVhoz, és tisztázd velük személyesen, de vegyél vissza a stílusodból, mert az ügyintézők 99%-a a tájékozatlanokat, butákat tolerálja, de a nagy mellényűeket nem.

2018. okt. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!