Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ezt ténykel megteheti a NAV?

Ezt ténykel megteheti a NAV?

Figyelt kérdés

Röviden arról van szó, hogy amikor 2014-ben érettségiztem, utána egy másfél évet kihagytam. A TB tartozásom 170 ezer lett. Azután 2016-ban felvettek az egyetemre. Bizonyos okokból kifolyólag passzivizálnom kellett a màsodik félévemet. Addig felvételiztem egy másik egyetemre, ahivá fel is vettek, így az előzőről augusztusban iratkoztam ki. A 2017/2018-as félévben törtènt egy bizonos családi probléma, így dolgozom ( irodai/éttermi diákmunka felváltva ) kellett és a második félévemet ismét passzivizáltam és közben újrafelvételiztem egy olyan szakra, amit a munkámmal össze tudtam egyeztetni.


A lényeg az, hogy megszakítás nélkül 2016 óta állandó hallgatói jogviszonyban voltam/vagyok. Nappalis. Tehàt nekem fizetve volt a TB 2016 óta.


Most kaptam egy levelet a NAV - tól, ami szerint a tartozásom több, mint 300 ezer lett! Részletesen listáztàk, hogy 2017 xy hónapban +7000 és stb! 2018-ban is a sok plusz 7000! Ez úgy mégis hogy sikerült?! Mikor nappalis diàk vagyok/voltam ezidő alatt is!

Azt hittem, infarktust kapok, amikor belenéztem!


Ezt hogy csinàltàk, úgy igazàn?!



2018. okt. 4. 13:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. Bocsi, ne az önkormányzathoz, hanem a NAV-hoz. Ők majd megmondják, mit kell tenned. Bar elso korben, be kell majd szerezned az igazolasok, amivel tudod igazolni, hogy nappalis hallgato voltal... Stb. Semmi vész, de menj be, szemelyesen minel hamarabb!
2018. okt. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
36%

Kedves Kérdező!

Én javaslom, hogy kíméld az idegeidet és bízz meg valakit. Én egy ügyfelemet sem küldöm se a NAV-hoz se egyéb hivatalba. Mert lehet ugyan jó tapasztalat, de olyan rossz élményed is lehet, hogy évekig nem felejted el, hogy hogyan aláznak meg, mert náluk a hatalom. Különben is ez szakmai ügy, minek nézz utána 2016-tól 3 év különböző jogszabályainak???

CSak egy példa: ügyfelemnek is ilyen érkezett, de a nagymamájánál már a behajtók voltak, az sem tudta se a nagymama se ő miért. Igaz, hogy ajánlott levelekben küldözgették a hivatali papírokat, de a levelet nem adták ki a nagymamának, hisz nem volt meghatalmazása. (köszi posta) Aztán a behajtók álltak az ajtó előtt 350 eFt-ért. Itt unoka külföldön volt, 1994-es évjárat - na az ilyenek meg a fiatalabbak már szinte üvegemberek a hatóságok előtt (együtt érzek veletek). Utána szóltak nekem, hogy mégis mit akarnak és intézzem. Kiderült, hogy eü szolg. járulék 4 évre. Én meghatalmazottként leadtam a bejelentést, német AOK igazolást, módosítás, telefon stb. A vége az lett, hogy fizetett 2 havit (azt is én utaltam, hogy nehogy ne menjen a jó helyre, jó adóazonosítóval, stb) a többi elengedték. Nekem egy összegben átutalt mindent (munkadíj, stb.) és ő meg én is elégedettek és boldogok vagyunk...

2018. okt. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!