Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lesz valami következménye?

Lesz valami következménye?

Figyelt kérdés
Erdélyi magyar vagyok. Magyarországról hazafelé tartva egy 50-es táblánál 69el haladtam. Lejött nekem egy 30.000ftos büntetés. Milyen következménye lenne ha nem fizetném ki? Van valami kiadatási parancs vagy valami?

2018. okt. 26. 23:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel uniós ország, tudják az adataidat, szépen behajtják..
2018. okt. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem ilyenkor az van, hogy jobban jársz, ha minél hamarabb, minél kevesebb haladékkal befizeted; mert


különben még rászámolják a késedelmi kamatot, ha egy bizonyos határidőig nem fizeted be; szóval szerintem intézd el minél hamarabb, amint tudod, nehogy a végén 400000 legyen belőle akár vagy több.

2018. okt. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

*nekem nem volt ilyen ügyem,csak hallottam, hogy ilyen van, hogy rászámolnak még késedelmi díjat; szerintem itt olvastam.


Szóval igyekezz minél hamarabb

2018. okt. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*ja meg amúgy ha már olyan nagy lesz az értéke, valszeg tényleg megy a behajtó, és elkobozza pl nemtom számítógépet meg tv-t meg enmtom milyen dolgokat értékesítene még pl. Szóval nem tudod a végtelenségig, hogy na és ha már 50000, azt se fizetem be; mert egyszercsak meglátogatnak személyesen; meg még pl ez most jutott eszembe, hogy tényleg el is adhatják a tartozásodat behajtócégnek, aki majd a nyakadra jár, amíg nem fizetsz.
2018. okt. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan hajtják be? Mivel tudják a címedet így kiküldik a csekket. Ha nem fizeted akkor a tartozás késedelmi díjakkal nőni fog. Párszor még próbálkoznak, és ha nem fizetsz, akkor felveszik az erdélyi kollégákkal a kapcsolatot, és tőlük kérnek segítséget.
2018. okt. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%

Át tudják adni a román hatóságoknak, és kérelmezni a behajtást.


A valóságban nem teszik, mert le kellene mindent fordítani románra, nemzetközi jogsegélyt kérni, miegymás... Engem Németországban kaptak el, xartam rá, a magyar rendőrség is xart rá, egy idő után elévült.


Magyarországon a szabálysértések abszolút elévülése az elkövetéstől számított 2 év. Ha addig nem tudtak veled mit kezdeni, ne foglalkozz vele, már nem is fognak. Ez annyira így van, hogy nekem volt, hogy tíz nap elzárásra ítéltek, még bíróságra is rángattak miatta (közbiztonságra veszélyes eszközt talált nálam egy túlbuzgó csicska biztonsági őr) de annyit xarakodtak a papírokkal, hogy mire behívtak volna a börtönbe, elévült.


Az elmúlt tíz évben vagy ötvenszer húztak rám valamilyen szabálysértést. Imádják, mert a legtöbb hülye megijed, és szalad befizetni, nehogy nagy-nagy baj legyen. A legnagyobb baj viszont csak annyi, hogy ennyivel kevesebb jut a következő romafelzárkóztatási programra.


Summa summarum, xard le.

2018. okt. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy ki milyen időpontban élt jogszabályra hivatkozva írta, amit leírt, de ma már úgy működik a dolog, hogy ha nem fizeted be, a szabálysértési bírságokat az adóhatóság végrehajtója hajtja be.

Az adóhivatalnak van külön osztálya arra, hogy külföldön is végrehajtassanak az országok közötti egyezmények alapján. Ez oda-vissza működik. Unión belül meg pláne.

Egy végrehajtás pedig igencsak költséges dolog. Még a pénznemek közötti átváltás költségét is Veled fogják megfizettetni, abban biztos lehetsz.

2018. okt. 27. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Európai fizetési meghagyást indítanak
2018. okt. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Európai fizetési meghagyást indítanak"


Egy önálló bírósági végrehajtó lehet, de a NAV-nak ilyenre nincs szüksége. Elektronikusan megkeresi a másik ország adóhatóságát, hogy hajtsa be az illető tartozását, majd utalja át a magyar államnak. Kb. három mozdulat.


Véleményem szerint 30 ezer forint miatt nem fogják megtenni, mivel van miminál összeg, amivel el lehet indítani egy ilyen eljárást. Ha minden igaz, 1.500 euro alatti összeg esetén nem indítanak külföldön behajtást.

2018. okt. 28. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!