Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Visszaéltek az adataimmal?...

Visszaéltek az adataimmal? Kihez fordulhatok? SOS!

Figyelt kérdés

Kaptam egy hatalmas levélcsomagot egy noname kft-től (most alakult).

Benne visszamenőleg 2 évre, 4 céggel kötött munkaszerződésről, fizetési jegyzékről, kilépő papírokról, rózsaszín kiskönyvvel.

A 4 hülyenevű kft mindegyike eljárás alatt áll. Semmilyen telefonszámot nem találok, csak mindegyik szerződésen más más budapesti cím szerepel. Én vidéken lakom. Kihez fordulhatok? Mit tegyek?

Ebből lehet bajom, bírsàg stb?


2018. nov. 7. 17:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

10, van élet az agyhalál után, látom. Milyen pénzt akarnak szerinted lehúzni róla?

Aki szt bajba kerülhet, mégis milbe, ha alkalmazottként szerepelt ott?


Simán lehet, hogy egyszer dolgozott valahol, amit jogutód átvett, és most végre egynek feltűnt, hogy ki sincs jelentve. Nem lepne meg, ha építőipar vagy biztonsági őr lenne...

2018. nov. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Igen, ez lehetett amit az utolsó válaszoló írt. Építőipar egyébként..

Már csak azt nem értem, hogy adóbevallásnál ennek hogy hogy nem volt nyoma?

2018. nov. 8. 08:12
 13/17 A kérdező kommentje:
Ja meg még valami, Ti bemennétek a nav-hoz? Vagy hagyjam annyiba? Már végleg kijelentettek, annyi hogy a Tb-m két helyről lett megfizetve. Tartozás sem keletkezett.
2018. nov. 8. 08:20
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Én bemennék azért..
2018. nov. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
18%
Azért nem volt nyoma, mert bért nem számfejtettek jó eséllyel. Van ügyfélkapud?
2018. nov. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Van, és ott is csak a Tb látszik.
2018. nov. 8. 10:18
 17/17 anonim ***** válasza:

Ügyfélkapun az EBEV-ben a szolgáltatásokban van olyan, hogy biztosítotti bejelentések lekérdezése, azon belül biztosítotti adatok biztosított részére, ott lekérdezed az adott időszakot.

Benne lesz hogy milyen cég, mikortól meddig, milyen jogviszonnyal, FEOR kóddal, hány órában jelentett be/ki.

A járulékadat kivonatban pedig meg tudod nézni, hogy melyik hónapban milyen kifizető mennyit és milyen jogviszony alapján fizetett ki neked.

Ezeket összeveted a most kapott papírokkal és az általad tudottakkal (mikor, hol, milyen cégnél dolgoztál) és azután filózhatsz rajta, hogy van-e egyáltalán valami tennivalód. Nem rögtön ügyvéd, NAV, rendőrség..... felmegyek a királyhoz ha van, ha nincs. Gondolkozzatok már Béláim.

Az meg hogy "mindegyike eljárás alatt áll"

Milyen eljárás alatt? Végrehajtás? Felszámolás? Vagy mi?

2018. nov. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!