Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az normális, hogy több hónapon...

Az normális, hogy több hónapon át nem jön számla az iparűzési adóról, illetve a nav adószámláján sem írtak ki a nevemhez iparűzési adót?

Figyelt kérdés

Az iparűzési adó bejelentkezőjét szeptemberben adtam le (eredetileg márciusban, csak mint kiderült, nem csináltak vele semmit az önkormányzatnál). KATA-s vagyok és elvileg akkor előleget is fizetni kellene, de azt mondták, nekem ilyet nem kell csinálni.


Akkor ezzel minden rendben van, hogy én iparűzési adóként az önkormányzathoz nem fizettem be még semmit szeptember óta?



2019. jan. 3. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
keressél egy könyvelőt... Van iparűzési adó kivetve az adott településen? van feltételes mentességed? van egyéb települési mentesség esetleg pont katásoknak? helyi rendelet!!!! a nav folyószámlán ipa előírást egyelőre ne keress. Alaposabban körbe kéne járni a kérdést. helyi adó folyószámlát a települési adóirodán tudsz kérni.... (de inkább mostmár elektronikusan)
2019. jan. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Van könyvelőm, ő azt mondta, kell iparűzési adóelőleg, meg még szeptemberben mondta, hogy el kell utalnom 25ezret.

Mivel nem tudtam, hogy hova kell elutalni, bementem az önkormányzathoz és ott azt mondták, a könyvelő által küldött lapon rajta sincs az adóelőleg, meg hogy ezt majd adóbevalláskor kell és hogy valami számlát küldenek. Ami persze nem jött meg.

2019. jan. 3. 12:09
 3/7 A kérdező kommentje:

Megtaláltam az Önkormányzati Hivatali Portált, ahova ügyfélkapuval lehet belépni.


Hát nekem nagyon nem egyértelmű, hogy az ott szereplő számlaegyenlegnél -25000 van, hogy az most befizetett összeg-e vagy sem.

2019. jan. 3. 12:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Az iparűzési adó mértéke településenként változó.

Amennyiben a Te településeden kell iparúzési adót fizetni, úgy azt KATA-s vállalkozóként egy évben kétszer kell megtenni: márciusban és szeptemberben 25-25 ezer ft-ot, azaz egy évben 50 ezer ft-ot. Ez nem adóelőleg, hanem adó, 2 részletben, és semmi köze nincs az adóbevalláshoz.


A könyvelő jól mondta, szeptemberben el kellett volna utalnod. Kérd el a könyvelőtől a számlaszámot - neki tudnia kell, milyen számlaszámra kell utalni az iparűzési adót. ezek szerint jelenleg van 25 ezer ft iparűzési adó tartozásod.

2019. jan. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és nem küldenek semmilyen számlát - Neked kell befizetni márc-ban és szeptemberben.
2019. jan. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mióta vagy vállalkozó? A vállalkozás első évében még nem kell előleget fizetni.

Mellesleg mit választottál? Iparűzésit is KATA átalányt fizetsz, vagy bevétel szerint? Nekem az önkormányzatnál azt javasolták, hogy kezdetben bevétel után fizessek, mert valószínűleg kisebb összeg jön ki, mint az évi 50 ezer. Persze ez azon is múlik, mit vállalkozol, mennyi bevétellel számolsz.

Én 2017 május elején lettem vállalkozó, még aznap bejelentkeztem a HIPA alá, és majdnem egy évvel később, áprilisban kaptam először levelet, hogy adjak le bevallást, illetve utána kellett fizetnem is visszamenőleg arra az előző évre az adót, illetve szeptemberben az első részletet erre az évre.

De menj be az önkormányzathoz, és ott kérdezd meg, az a legbiztosabb.

2019. jan. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

és ha van könyvelőd? mond miért nem őt kérdezted meg erről, mit mond? Ha már fizetsz neki dolgoztasd is kicsit.


Melyik településről beszélünk?

2019. jan. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!