Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a NAV eljárást indít...

Ha a NAV eljárást indít ellenem, tehát magánszemély ellen, az a cégemet befolyásolja?

Figyelt kérdés

Interneten csináltam olyan dolgot, ami adószám nélkül végzett adóköteles tevékenység (tippek, tanácsadás, sportfogadási tippek konkrétabban). Elvileg feldobtak érte, de pont a napokban akartam ezt mérsékelni, akár be is fejezni, mert másba kezdtem, amihez nyitottam egy céget is pár napja. Szóval ez már egy teljesen legális, adózott stb. dolog lesz. A saját számlámra küldték a tagság díjakat. Ha ebből lesz valami, az befolyásolja a nem rég nyitott, teljesen tiszta cégemet. Nem számolják fel a céget, vagy fagyasztják be a cég számláját?


Kicsit off:

Azzal ijesztgetnek, hogy ezért börtön is jár, mert ketten csináltuk. Ez igaz?


2019. jan. 12. 15:02
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Nem fogják befagyasztani a cég számláját, de kiemelt figyelmet kap.
2019. jan. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
Végrehajtó zárolhatja (elárverezheti ) a cégbeli tulajdonrészed.
2019. jan. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Na most akkor elveszíthetem ezért a cégemet, vagy nem?
2019. jan. 12. 16:02
 4/35 anonim ***** válasza:
58%

Olvastál olyant, előző, hogy tartozása van?

Mit hajtana végre bárki egy ellenőrzés folyamán???

2019. jan. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
dehogy veszted el, olyanra ne hallgass, aki el se olvasta a kérdésedet rendesen...
2019. jan. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

A cégben lévő tulajdonrészed igen.


Ha 100%-ban a Tied pl egyszemélyes kft, akkor igen.


Ha csak 50%-ban akkor csak a tulajdonrészed veszíted el, de a cég megmarad, csak nem leszel már benne tag. Azt hogy később lehetsz-e az meg majd a jogerős bírósági döntés függvénye.


Példa árverezett cégtulajdonokra:

[link]


Mert ugye nálad Navos eljárást kezdeményeztek, az adóhiányra és bírságra a NAV fog elsődlegesen végrehajtást foganasítani.


Viszont ha a cégbíróság ebből kifolyólag kényszertörli a céget, akkor 5 évig nem is lehetsz tisztviselő tag sem egy új cégben.

2019. jan. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
2019. jan. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
72%

Igen, és?

Tartozása egy fillér sincs az állam felé, tehát mit hajtanak végre?

LEsz egy eljárás, lesz megállapítás. Honnan tudod, hogy nem fogja befizetni?

2019. jan. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
A cég teljesen új, 1 hetes sincs talán. Most lettek bejelentve az emberek, most kezdődnek meg a munkák. Ha engem a NAV vizsgál valamiért, akár meg is büntet, amelyet ki is fizetnék, azt miért a cég szívná meg? A cég ebben nem volt benne most nyitottam...
2019. jan. 12. 16:17
 10/35 anonim ***** válasza:

Ha be tudná fizetni, nem izgulna ennyire és alapból már vállalkozóként végezte volna a tevékenységet a fél év alatt :-).


Egyébként idén számoltak fel egy céget, pont hasonló körülmények között, amit a NAV-nál art. szerinti bejelentésem miatt vizsgáltak, csak közben kibukott még pár dolog és a hatóságok kezdeményeztek egymás köreiben újabb vizsgálatokat, ami btk. és ptk-t is érintett, pedig csak törölt adószámmal végzett tevékenységre kezdtek vizsgálódni.

2019. jan. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!