Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a NAV eljárást indít...

Ha a NAV eljárást indít ellenem, tehát magánszemély ellen, az a cégemet befolyásolja?

Figyelt kérdés

Interneten csináltam olyan dolgot, ami adószám nélkül végzett adóköteles tevékenység (tippek, tanácsadás, sportfogadási tippek konkrétabban). Elvileg feldobtak érte, de pont a napokban akartam ezt mérsékelni, akár be is fejezni, mert másba kezdtem, amihez nyitottam egy céget is pár napja. Szóval ez már egy teljesen legális, adózott stb. dolog lesz. A saját számlámra küldték a tagság díjakat. Ha ebből lesz valami, az befolyásolja a nem rég nyitott, teljesen tiszta cégemet. Nem számolják fel a céget, vagy fagyasztják be a cég számláját?


Kicsit off:

Azzal ijesztgetnek, hogy ezért börtön is jár, mert ketten csináltuk. Ez igaz?


2019. jan. 12. 15:02
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

Ha árverésre bocsátanák, attól függetlenül lehetne vele folytatni a tevékenységeket, amíg nem lenne a másé? Ez ugyebár csak feltételezés, mert ha nem horrorisztikus az a büntetés, akkor ki lehet fizetni.


A másik pedig az, hogy akkor börtönre ne számítsunk, ennyiért csak büntetni szoktak?

2019. jan. 13. 15:20
 32/35 xswerdy ***** válasza:
le biztos nem csuknak. Ha nem fizeted ki a büntetést magánszemélyként, akkor sor kerülhet végrehajtásra, de azt sem a kft üzletrésszel kezdik, hanem mondjuk a bankszámláddal, a fizetéseddel (ha jól értem, most a kft-ben be vagy jelentve valamilyen fizetéssel). Ha ezekből nem látszik záros határidőn belül a tartozás megfizetése, akkor jön az árverés. De akkor is valószínűleg inkább az ingatlan (bár ez nem biztos, hogy neked jó), mint a kft üzletrész. Az üzletrészekre nem igazán van érdeklődés (gondolj bele, te vennél egy kft üzletrész árverésen?), ezért csak akkor árverezik, ha nincs más.
2019. jan. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
A cég utalásaihoz hozzányúlhatnak (bejövő)? Pl. abból lesznek a munkások kifizetve, a különböző kiadások fedezve, meg abban lesz a bevétel is stb.
2019. jan. 13. 21:43
 34/35 anonim ***** válasza:

Nem akarod megérteni?


Neked, mint magánszemélynek lesz tartozásod (ha lesz). A cégnek ehhez nincs köze, tehát a cég vagyonát, bankszámláját, egyéb dolgait ne érinti a Te magánszemélyes ügyed.


Csak a gazdasági társaságban lévő üzletrészed érinti, hiszen az a Tied, mint magánszemélyé, aki befektette egy cégbe. Azt lefoglalhatják, és adott esetben árverésre bocsátják, ha nem fizeted ki a MAGÁNSZEMÉLYES tartozásod.


Mivel igen csekély az érdeklődés GT-ben lévő üzletrészekre, ezért azok lefoglalása inkább pszichikai nyomás az illetőre. Adott esetben a konkurenciának jöhet jól, hátha szemet vet a cégedre, és árverésen hozzájut.

2019. jan. 14. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi! Jelenleg ez a legfontosabb most, hogy a cégnek ne legyen problémája, mert az, ha büntetnek, vagy valami, az csak az én problémám, de a cég több embert is érint. :)
2019. jan. 14. 11:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!