Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Veletek ilyen előfordult már,...

Veletek ilyen előfordult már, vagy egyáltalán ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Pl. bejelenti "AB" "XY"-t a NAV-nál. Vannak olyan bizonyítékok, amelyekkel akár vizsgálat is indítható lenne, de a NAV dobja az ügyet, mert kisebb összegekről van szó (pl. pár százezer, de ez több hónap alatt), viszont túl macerás az ügy, és/vagy nincs kapacitás. Ilyen elképzelhető? Annyi ember fenyegeti a másikat, így NAV, úgy NAV, aztán semmi sem történik a legtöbb esetben.


Veletek történt már olyan, hogy fenyegettek azzal, hogy jelentenek a NAV-nál, vagy már eleve ezt úgy közölte az illető, hogy megtette, azaz feldobott titeket az illető a NAV-nál, de még sem lett belőle semmi, pedig tudtátok jól ti is, hogy szinte megúszhatatlan?


Kíváncsi vagyok, mert láttam én már itt pár eladott dolog miatt is büntetést, meg több millió nyereség megúszását is.


2019. jan. 19. 14:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem te is csináltál már életedben hülyeséget, és még így is voltak, akik melletted álltak.

Nem támogatom az adócsalást semmilyen formában, de azt a baromságot sem, hogy egy névtelen oldalon senkiről nem tudsz semmit, és gyanusítgatsz, meg csalónak nevezel bárkit.

Egyébként az utolsó gyilkost is végi a családja, az anyja, és siratják az ülésteremben, hát akkor már inkább adócsalás, mint egy gyilkosság.

Megnézném, mennyire tiiszta a te életed, hogy soha nem szegtél-e törvényt semmilyen formában...

2019. jan. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

"

Mivel a „jog nem tudása nem mentesít”, vagyis senki sem hivatkozhat a szabályszerűen nyilvánosságra hozott norma nem ismerésére, ezért az államnak csak a jogszabályok hozzáférhetőségéről, megismerhetőségéről, és nem tényleges megismertetéséről kell gondoskodnia."


Vagyis előbb tájékozódjon, mielőtt bármibe is kezd.

A kérdések, meg elég "átlátszók", ugyanaz csak pont ellentétes oldalról megközelítve a dolgot, mint a sportfogadásos "egész estés film" volt.


Csak hátha itt érkezik megnyugtató válasz arra, hogy nem foglalkoznak ilyen kis üggyel.


Csakhogy a vonatkozó törvények nyilvánosak , elérhetők, megismerhetők. A hatóság csak a publikált törvények , jogszabályok, rendeletek alapján tudja megállapítani, hogy ütközött e törvénybe, hogy pl Adózás Rendjéről szóló Törvényben ( Art.)


[link]


foglalt kötelezettsége alapján adószáma nem volt a sportfogadási tippet adó és azért cserébe bevételt eredményező tagnak. A bevételhez választott-e áfa alanyiságot, stb, stb., stb.


Ez ennyire egyszerű.

2019. jan. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Milyen sportfogadás? Olvastam, hogy egy lányt OLX-en eladott csomagoló papír miatt kerestek meg, míg mások milliókat titkolnak el, meg tele van kínai cuccokat eladó oldalakkal a Face. Erre lettem volna kíváncsi, hogy Jófogás, Vatera és társainál miért találják meg a kisembereket, miközben pl. a Facebook ezzel tele van. Gondoltam meghallgatok pár sztorit stb., esetleg tapasztalatot, esetleg indokot, hogy pl. ott áll profilok vannak vagy valami. Erre megy itt a veszekedés, meg hogy én biztos csináltam valamit, azért kérdezem, sőt, konkretizálva is lett ez a dolog. Eszem megáll. :D
2019. jan. 20. 13:38
 14/16 A kérdező kommentje:
*álprofilok
2019. jan. 20. 13:39
 15/16 anonim ***** válasza:

Sajnos itt ez a divat, hogy egyből meggyanúsítanak, meg nem a kérdésre válaszolnak.


Itt mindenki tudni véli, hogy egy bizonyos témában mindig ugyanaz az ember ír ki kérdéseket, pl van egy általuk "munkaügyes troll"-nak nevezett misztikus lény.

Komolyan, mint a 12 éves gyerekek.

Mintha az egész országban csak egyetlen egy embernek lehetnének munkaügyi problémái.

És mikor ezt szóvá tettem, olyan idiótaságokkal jöttek, hogy egyforma a stílus, látszik, hogy egy ember írja!

Valójában semmi egyediség nem volt a kérdésekben, teljesen átlagos, normál módon voltak feltéve, írhatta egy 60 éves kőműves Békéscsabáról éppúgy, mint egy 22 éves pénzügyes Győrből. De nem, itt jobban tudják...


Meg szerintük az is átlátszó, mikor egyesek a minimálbérről vagy a bejelentésről érdeklődnek, és az összes kérdés egy embertől jön. Mert tényleg, nem sokan érintettek a témában.... :D


Tegnap írtam ki egy teljesen má jellegű kérdést Egészség témakörben, az első válaszolnak közük nem volt a kérdésemhez, csak a gyűlölködés meg az okoskodás az unatkozó dilettánsoktól.


Szóval remélem, azért volt értelmes válasz is, én igyekeztem, a többivel meg nem kell foglalkozni. Az élteti őket, hogy itt kiélhetik magukat.

2019. jan. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Pupusz ***** válasza:
A hatóság mérlegeli a bűncselekmény súlyát, a célravezető nyomozás esélyét. Nem mindegy az sem, hogy károsult tesz feljelentést, vagy egy névtelen "rosszakaró". Divat embereket névtelenül megzsarolni közösségi oldalakon és bitcoint kérni a "hallgatásért cserébe". Na, ennél még egy nav vizsgálat is vállalhatóbb. Ha több károsult tesz feljelentést, akkor biztosan indul vizsgálat, eljárás. Egyébként bűncselekménnyel vádolni valakit kockázatos, mert ha téves, az büntetőjogi felelősséggel jár. Úgyhogy kétesélyes a dolog, amire fel is szokták hívni a figyelmet a hatóságok. Már jogilag így van, de persze ebben az országban semmi sem meglepő.
2019. jan. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!