Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit lehet tenni az ilyen...

Mit lehet tenni az ilyen munkáltatóval?

Figyelt kérdés

Olyan amelyik minimálbérre bejelenti az alkalmazottat, a többit meg zsebbe adja. (Az ország 90%-a így van bejelentve)

Tudom másoktól, hogy aki felmond ennél a cégnél, annak a főnök csak a bejelentett minimálbért löki oda, azzal hogy ennyire vagy bejelentve, jogilag nem tehetsz semmit, bizonyítsd be hogy adtam valamit zsebbe.

Emiatt nem merek felmondani, mert ha igaz, akkor mit lehet tenni? És nem kis cégről van szó.



2019. febr. 24. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Azt lehet tenni, hogy nem vállalsz nála munkát.

Ha megtetted, beleegyeztél a feltételekbe, a szürke foglalkoztatásba. Ennyi.

2019. febr. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De magyarországon szinte mindenhol így jelentenek be, kivéve az állami cégek a közszférában.

Eddig normálisan kifizetett, úgy hallottam csak azzal csinálják ezt, aki felmond.

2019. febr. 24. 10:39
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

ÉS? Van jogalapod többet kérni? LEgálisan nincs.

ÉS nem, nem igaz, hogy mindenki ezt csinálja. Ezt hangoztatják a lúzerek, akik hagyták magulat palira venni. Velem miért nem tették meg soha?

2019. febr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Felmondasz.

Nem "szinte mindenhol", velem pl még nem fordult elő soha.

2019. febr. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fizetési nap után már mondasz fel aztán elmész táppénzre a felmondási idő alatt és bízol benne, hogy nem akadekoskodnak majd.
2019. febr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

"De magyarországon szinte mindenhol így jelentenek be, kivéve az állami cégek a közszférában."


Érdekes én mindig olyan helyen dolgoztam ahol annyi volt a fizetésem amennyi a bérpapíron. Pedig nem állami cégnél és nem minimálbérért dolgoztam.

2019. febr. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
75%

"Az ország 90%-a így van bejelentve"


Ebben elég nagyot tévedsz...


"Tudom másoktól, hogy aki felmond ennél a cégnél, annak a főnök csak a bejelentett minimálbért löki oda"


Ha van jobb hely (persze kétlem), akkor végülis elveszíted a fizetésed egy részét (kétlem, hogy olyan húde sok lenne az a zsebes pénz) veszíted el. Na bumm. Ha jól helyezkedsz el, akkor pillanatok alatt visszaszeded.


"Emiatt nem merek felmondani, mert ha igaz, akkor mit lehet tenni? "


Boldognak lehet lenni, hogy otthagysz egy szarrágót.

2019. febr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Engem is így akartak bepalizni. Minimálbér, meg még menjek be 2 hetente szombaton is, persze ingyen. Aztán mondtam a palinak, hogy kajál már a fejedhez.
2019. márc. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
+p
2019. márc. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!