Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Idéntől KATA-s egyéni vállalko...

Idéntől KATA-s egyéni vállalkozóknak a 1853-mas nyomtatvány (szja bevallás) határideje változott és már májusban kell leadni?

Figyelt kérdés

Én eddig úgy tudtam, hogy most már nem esik egybe a KATA bevallás leadási határideje és az SZJA-é, de könyvelő barátom szerint továbbra is ugyan az a hataridő.

Most akkor mi az igazság? Alanyi ÁFA mentes vagyok, KATA-ban adózok egyéni vállalkozóként.



2019. febr. 24. 17:43
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

A bemásolt linken pedig a következőre kell kattintani a bal oldalon a bordó mezőben:

Tájékoztató az adóbevallási tervezettel összefüggő eljárás szabályainak változásáról

2019. febr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
nem kiemelned kéne, hanem olvasni, egy ember volt, aki a holnapot állította, 74-eske...
2019. febr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Pláne az utolsó hosszút, az megnyugtatott. :)

2019. febr. 24. 21:01
 14/32 anonim ***** válasza:

#12

Először is 2,6,8-as válaszban van február

Másodszor: én nem szoktam Neked támadni, ma már egyszer lehülyéztél, de azt még elnéztem, nem reagáltam, DE!!

- ha én könyvelő létemre (merthogy úgy tudom, Te az vagy - hülyeségeket állítanék (febr 20) és azt még meg is erősíteném, akkor utána, ha valaki leírkja, hogy az nem úgy van, akkor mélyen elgondolkodnék azon, hogy rosszul tudom könyvelő létemre és nem állnék neki még kiosztani a másikat.

Különösképpen azért nem, mert nem egyszer már pártodat fogtam - még ha nem is tűnt fel.

2019. febr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
mert a katáját februárban kell beadnia!!!!! NE vezesd már félre! Csak az szja tolódott májusra, a katája holnap határidős.
2019. febr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
valamit benézel, mert nem vagyok könyvelő...
2019. febr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Igen, a KATA bevallás az tudom, hogy holnap határidős, nem is arról szól most a kérdés.


Kaptam is az SZJA-ról valóban levelet ügyfélkapura:


"Az egyéni vállalkozók adóbevallásában is segít a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) azzal, hogy elkészíti 2018-ra vonatkozó személyijövedelemadó-bevallásuk tervezetét a munkáltatójuk, kifizetőjük által megadott adatok alapján.

Az Ön számára készített tervezetet 2019. március 15-től megnézheti az Ügyfélkapun keresztül a www.nav.gov.hu-ról és a www.magyarorszag.hu-ról elérhető eSZJA oldalon.

Az egyéni vállalkozónak továbbra is önállóan kell benyújtania szja-bevallását, aminek elkészítését nagyban megkönnyíti a NAV által összeállított adóbevallási tervezet."


Csak most összezavart kicsit, hogy más azt állította, hogy rám nem vonatkozik ez, mert KATA-val adózok.

2019. febr. 24. 21:14
 18/32 anonim ***** válasza:

Kérdező, megjöttem, töredelmesen bevallom mindenkinek, hogy tévedtem (lehet lehúzni :D), most beszéltem a NAV-al:


Akinek tavaly bármilyen KATA-s bevétele volt - CSAK a KATA!! - tehát nem egyéni vállalkozó tételes adózással (szja-s) - annak valóban ma kell leadni a bevallást, a KATA-sat (csak a KATA-sat).

A többieknek máj. 20.


Tehát tök mindegy - és engem ez kevert meg - hogy főállásban valaki alkalmazott volt és mellékfoglalkozásban KATA-s, ha volt bármilyen bevétele KATA-ból azt ma kell leadni, bevallani. Esetemben pl. KÉTSZER kell adóbevallást csinálnom (de jó!! ) , mert egyszer febr. 25-ig a KATA-s bevételt, aztán meg máj. 20-ig a főállásomból származó bevételt.

Hirrá, egyszerűsítsük az adóbevallást! :D


59 %-os, bocsi, tényleg tévedtem, de ez továbbra sem jogosít fel arra, hogy lehülyézz.

2019. febr. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Kiegészíteném, mert lehet, hogy nem pontosan érthető:


Ha volt bármilyen bevétele KATA-ból 2018-ban, akkor ma kell bevallani.

Ha tavaly csak szja-s, azaz költségelszámolású adózáson volt valaki, akkor máj. 20 a bevallás határideje - akkor is, ha idén már KATA-s.

2019. febr. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Kérdező, egyébként a kérdésed elég félreérthető, mert azzal kezded: IDÉNTŐL KATA-s egyéni vállalkozóknak...


Most akkor tavaly is KATA-s voltál, csak arra kérdezel rá, hogy idéntől megváltozott-e a bevallás határideje, avagy idén lettél KATA-s (idéntől KATA-s), tavaly még nem az voltál, hanem szja-s.

2019. febr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!