Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Idéntől KATA-s egyéni vállalko...

Idéntől KATA-s egyéni vállalkozóknak a 1853-mas nyomtatvány (szja bevallás) határideje változott és már májusban kell leadni?

Figyelt kérdés

Én eddig úgy tudtam, hogy most már nem esik egybe a KATA bevallás leadási határideje és az SZJA-é, de könyvelő barátom szerint továbbra is ugyan az a hataridő.

Most akkor mi az igazság? Alanyi ÁFA mentes vagyok, KATA-ban adózok egyéni vállalkozóként.



2019. febr. 24. 17:43
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

Nos most én is felhívtam a NAV-ot (1819-es szám, 1-es mellék, majd megint 1-es) és itt azt mondták, hogy ma a 18KATA leadás határideje van (ami tiszta sor), az SZJA csak májuk, nekünk is.


De akkor jó hallani, hogy az egyik válaszolónak pedig mást mondtak... Mindegy, én most ezzel elintézettnek veszem, hogy május.

2019. febr. 25. 15:07
 32/32 A kérdező kommentje:
május*
2019. febr. 25. 15:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!