Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Idéntől KATA-s egyéni vállalko...

Idéntől KATA-s egyéni vállalkozóknak a 1853-mas nyomtatvány (szja bevallás) határideje változott és már májusban kell leadni?

Figyelt kérdés

Én eddig úgy tudtam, hogy most már nem esik egybe a KATA bevallás leadási határideje és az SZJA-é, de könyvelő barátom szerint továbbra is ugyan az a hataridő.

Most akkor mi az igazság? Alanyi ÁFA mentes vagyok, KATA-ban adózok egyéni vállalkozóként.



2019. febr. 24. 17:43
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Idéntől = amit most kell leadni, idén. Így értettem.


Na de jó, csak tudnám, hogy akkor mi a tökömnek küldözgetnek nekem levelet, hogy májusban kell leadni és megcsinálja amúgy is a NAV...

Kb. akárkivel beszéltem azóta (könyvelőkkel is), úgy értelmezték ezt, ahogy te is.

2019. febr. 25. 11:26
 22/32 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ha jól értelmezem: most le kell egyet ma még adnom a KATA-s bevallást.

Május 20-ban pedig a korábbi, 2018-as pár hónap munkaviszonyomról még egyet?


Mi ez a röhejes dolog? :D

2019. febr. 25. 11:31
 23/32 anonim ***** válasza:

Amennyiben 2018-ban volt KATA-s vállalkozásból bevételed, akkor igen, ma éjfélig kell leadni a bevallást.

És igen, ha másféle munkaviszonyod, bevételed is volt, akkor a NAV csinál egy tervezetet ( a KATA-s bevallással együtt, gondolom) kb. márc. 15-ig és azt Neked jóvá kell hagyni, illetve átnézni, igazítani, bevallani máj. 20-ig.

Tehát Neked is (ha tavaly is KATA-ztál), meg nekem is idén 2X kell adót bevallanunk - ez tényleg röhej.

2019. febr. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
három oldal alatt csak eljutottatok oda, amit már rég leírtam.
2019. febr. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Mindegy, hogy hány oldal alatt jutottunk el, az a lényeg hogy eljutottunk :D


Másik kérdés: van abból bármi, ha én ezzel most megcsúszok és nem ma adom le, hanem pár nap múlva?

2019. febr. 25. 12:08
 26/32 anonim ***** válasza:

24-es, Te még sosem tévedtél az életben? Akkor örülj neki, hogy ilyen tökéletes vagy :-))

A NAV meg tökéletlen - állítom, nincs még egy ilyen ország, ahol egy évre 2 2X kell adóbevallást csinálni (arról nem beszélve, hogy laikusok számára tök értelmezhetetlenül írták le).

2019. febr. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Amúgy ezt most mégis honnan kellett volna kitalálni hogy így kell? Mármint van valami törvény erre?


Eddig beszéltem kb. 6-7 KATA-s ismerősömmel, senkinek nem mondta a könyvelője, hogy ma kell leadni és nem is fogja. (Elhiszem, hogy ma kéne, csak ez vicc...)

2019. febr. 25. 12:24
 28/32 anonim ***** válasza:

Nekem ma reggel írt a könyvelőm és mint írtam, én is azt hittem, máj. 20, de felhívtam a NAV-ot és ott elmondták: csak a KATA-s bevallásokat kell febr. 25-ig leadni, a többi egyéni vállalkozónak nem (akik szja szerint adóznak)

Nem hiszem, hogy lenne belőle komolyabb baj, ha 2-3 napot megcsúszol - elvileg büntetnek érte - gyakorlatilag nem hiszem, hogy megteszik, mert szerintem sokan beleestünk ebbe a hibába / "csapdába"...

2019. febr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Ja, csak azért gáz, mert most nem lesz időm se könyvelőt találni pár óra alatt, se kitalálni netről, hogy hogy is kéne kitöltenem...
2019. febr. 25. 12:52
 30/32 anonim ***** válasza:

Most a 18KATA bevallást kell beadni. Páromnak tegnap küldtük be. Nem volt semmi gond, beírtuk a bevételt a főlapon és annyi volt.

Május 20án 18SZJA (1853) bevallást kell beküldeni. Erre csinál tervezetet a nav az ev-knek is, ami márc 16 után elérhető.

A kettő különbözik egymástól, mert a Kata bevallásban csak a vállalkozás bevételére kíváncsiak, míg az szja nál a magán jövedelemre kíváncsiak, ha pl eladtál egy ingatlant azt abban kell feltüntetni.

2019. febr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!