Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha készpénzben kapom a fizetés...

Ha készpénzben kapom a fizetésem, akkor tudják vonni a hitelt? Többi lent

Figyelt kérdés

Vettem fel 7 millió Ft személyi kölcsönt egy barátomnak, mivel ő nem tud..


Na most ugye a félsz azért bennem van, hogy mi van, ha nem fogja ezt törleszteni nekem...


Azt tudom ,hogy akkor elveszik a kocsim, ill à fizetesembol vonják..

De ha az autót atiratom , à fizetésemet meg kézbe kérem, (bejelentett munka) akkor mit tudnak csinálni velem még? Mert ugye fizetni semmiképp nem akarok más helyett!

Bár at tudnåm rakatni a nevére.....



2020. máj. 31. 00:58
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%
A fizetésed 33%-át még így is letilthatnák. A munkáltató ezt az összeget már közvetlen a végrehajtónak lenne köteles utalni, ezt nem lehet kijátszani.
2020. máj. 31. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
93%
Minden rossz szándék nélkül, de szerintem nem vagy normális...
2020. máj. 31. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
84%
Esőutánköpönyeg: Ha nem adsz kölcsön pénzt a barátodnak, elveszíted a barátod. Ha adsz neki kölcsön, elveszíted a pénzed, és a barátodat is.
2020. máj. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
87%

"mit tudnak csinálni velem még?"


A végrehajtó a következőket teheti:


- jövedelmet tilt közvetlenül a munkáltatónál/kifizetőnél

- bankszámlát inkasszál

- követelést foglal

- ingatlant foglal, majd árverez

- ingóságot foglal, majd árverez

- széfet foglal

- megtakarítást foglal

- ha a munkáltató nem teljesíti a jövedelem letiltást, mögöttesként kötelezheti

- fedezetelvonó gyanúja esetén pert indíthat ellened

- zártörés esetén (lefoglalt vagyont nem szolgáltatod be árverés előtt, vagy eladod -> bűncselekmény) büntető feljelentést tesz

- ha valaki Neked tartozik és nem fizette meg, akkor követelésként lefoglalhatja

- helyszíni eljárásokat folytathat le vagyonfeltárás céljából

2020. máj. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
86%
Legalább írtatok egy papírt róla?! Tudod, két tanu, dátum és konkrét leírás.
2020. máj. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
0%
Ha feketén, kp-ben kapod a pénzed, hogyan tudtál hitelt felvenni?
2020. máj. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
82%
6-os, még biztos reggel volt, mikor olvastad: bejelentett munkája van, csak adott esetben kp-ban kérné a fizut, a hitelt meg már felvette.
2020. máj. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, ezt most már - ha a barátod tényleg nem fizet, és sajnos ennek jó az esélye - megszívtad. Egy idézet a Kiszámoló blogról, ami rád is ugyanúgy vonatkozik (bár a te eseted, ha jól értem, formailag nem kezesség, de majdnem):


"Soha ne vállalj kezességet!


Amikor valaki hitelből venni akar valamit és a bank nem találja kielégítőnek a jövedelmét a hitelhez, kezes állítását kéri a hitelfelvevőtől. Ilyenkor rohannak az emberek a barátaikhoz, rokonaikhoz, hogy valaki írja alá a papírt.


Végiggondoltad, mit is csinálsz, amikor kezes leszel valakiért? Van egy ember, aki olyan dolgot akar megvenni, amit nem engedhet meg magának. Erre két bizonyíték is van: nincs rá pénze, mert hitelre van szüksége, de még a hiteltörlesztést sem fogja tudni fizetni a bank szerint.


Hahó, biztos akarsz anyagilag felelni egy ilyen rossz minőségű hitelért? A rokonodnak, barátodnak az az üzenet, hogy még ne vegyen lakást, autót, akármit, mert nem engedheti meg magának és pont. Se a pénze, se a jövedelme nincsen meg hozzá."


Ezt a két cikket olvasd el kiindulásnak, de aztán még túrd kicsit a blogot, hasznodra válik majd:

[link]

[link]

2020. máj. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:

Ha papírt írunk róla, akkor én mentesulok, ha esetleg nem fizet?

Mi legyen benne pontosan?


Ja és azt még hozzatennem, hogy hamisított külföldi munkaszerzodes, munkáltatói igazolást készített nekem, ami ugye szükséges volt a banknak - értitek..


Egyébként nincs arról szó, hogy ezt ő nem törleszti.. Csak hát na.... Kitudja.. 7 év sok idő..

2020. máj. 31. 10:01
 10/49 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy megint aki a cigány haverjának adott kölcsön?

Mit tudsz csinálni? Ha már okirathamisítás is volt, akkor beszélsz egy ügyvéddel és feladod magad. Az ilyen embereket meg nagy ívben elkerülöd...

2020. máj. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!