Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha készpénzben kapom a fizetés...

Ha készpénzben kapom a fizetésem, akkor tudják vonni a hitelt? Többi lent

Figyelt kérdés

Vettem fel 7 millió Ft személyi kölcsönt egy barátomnak, mivel ő nem tud..


Na most ugye a félsz azért bennem van, hogy mi van, ha nem fogja ezt törleszteni nekem...


Azt tudom ,hogy akkor elveszik a kocsim, ill à fizetesembol vonják..

De ha az autót atiratom , à fizetésemet meg kézbe kérem, (bejelentett munka) akkor mit tudnak csinálni velem még? Mert ugye fizetni semmiképp nem akarok más helyett!

Bár at tudnåm rakatni a nevére.....



2020. máj. 31. 00:58
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:
16 os számú kommentemre
2020. máj. 31. 11:39
 22/49 anonim ***** válasza:
75%
Rohadt sürgősen keress fel egy ügyvédet, ha nem akarsz börtönbe kerülni!
2020. máj. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 A kérdező kommentje:

??? 😯

Akkor most ügyvéd vagy rendőrség?

Es mikor? Ráér akkor majd ha cseszik fizetni, vagy akkor ha egy db ig fizeti, és abbahagyja? És akkor megyek..

Vagy már most mindenek előtt, mert ugye most moratórium van..


Es akkor létezhet olyan h nincs kezes se fedezet, mert ilyenről sehol egy szó nem volt..

2020. máj. 31. 12:18
 24/49 anonim ***** válasza:
91%

Kedden menj ügyvédhez!

Csalást és okirat-hamisítást követtél el! Az ügyvéd talán kimos annyira a szarból, hogy megúszd felfüggesztettel.


A pénzre meg keresztet vethetsz, ha papírt se írtatok róla.

2020. máj. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
69%

Én csendben maradnék, ha már eddig birka voltam. Papírt teljesen feleslegesen írsz már, egy kölcsön szerződést lehetett volna az elején, amit ügyvéddel írattok meg. Ő tudja a jogi szabályozást erre vonatkozóan. Ezt esetleg utólag is megtehetitek.

A kutyát nem érdekli a munkáltatói igazolásod, amíg rendesen fizetsz, viszont az tény, hogyha buktok, nagyot buktok. Nem csak a nyakadban marad az adósság, de ha bíróság lesz belőle, akkor a hamis papírjaiddal is megütheted a bokád.

Azt nem értem, hogyha annyira jó a hamisításban ez a jó barátod, akkor mi a bánatért nem hamisított magának papírokat ahhoz, hogy hitelt kapjon?

Rossz döntés volt ebbe belemenned. Pénzügyekben nincs barátság!

2020. máj. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
81%

“Azt nem értem, hogyha annyira jó a hamisításban ez a jó barátod, akkor mi a bánatért nem hamisított magának papírokat ahhoz, hogy hitelt kapjon?”


Na, tippelj miért!

2020. máj. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:

Talán azért nem tudott magának hamisitani, mert ő már eleve rossz helyzetben van , neki nem adnának.. De most ez mindegy, a helyzet sajnos adott, az van velem, amit leirtam.


Azt tudom persze, hogy ha fizeti, akkor nem lehet baj, de ha nem, akkor az mindenképp kiderul hogy hamis minden, és akkor en kerülök nagy bajba csak??

Ezért kérdem, ügyvédhez akkor menjek, ha baj van, amikor esetleg nem fizet, vagy már most dobjam fel a rendőrségen, amikor még nincs gond..? Vagy csak ügyvédhez forduljak már most....vagy ráér akkor...?....


Illetve biztos h kell lennie kezes vagy fedezet nek, ha erről egyik bankban sem beszéltek egy szót sem?

2020. máj. 31. 13:18
 28/49 anonim ***** válasza:
76%

Egy korábbi kérdésedre válaszolva. A bank veled kötött szerződést (írásban), te vetted tőle föl a kölcsönt. Te tartozol a banknak.


Ettől egy független, másik tranzakció, hogy te pedig kölcsönadtál a barátodnak (ez is szerződés, de szóbeli). Mégpedig úgy, hogy a barátod pont úgy köteles neked visszafizetni a lét, ahogy neked kell a banknak.


Namost, a bank azért neked adott kölcsön, és nem a barátodnak, mert úgy ítélte meg, hogy őbenne nem bízik meg, hogy visszafizeti, benned meg igen. A bank nem akart akkora kockázatot vállalni, ami a barátodnak történő kölcsönnyújtás lenne, csak akkorát, ami a neked történő.


Ha a banki kölcsön nincs törlesztve, akkor a bank rajtad hajtja be. Ha a barátod nem fizet neked, akkor te beperelheted őt, hogy fizessen (ennek is van sok módja, most nem akarom bonyolítani).


De attól még, hogy te nem tudod a zsét behajtani a haveron, a banknak joga van behajtani rajtad.


Ezen túl még írtál valami hamisítást, ahhoz nem tudok hozzászólni.

2020. máj. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem most mész el, hanem később, akkor a kutya sem fogja elhinni, hogy te nem voltál benne.


Vagy neked nem hangzik abszurdnak ez a szituáció?

"Kedves Rendőrbácsi, felvettem egy kölcsönt, de csak 2 évvel később jöttem rá, hogy okirathamisítást követtem el közben. De a Béla hibája, becsszó!"


Amúgy meg a haverod simán letagad mindent, ha vele nem kötöttél szerződést arra, hogy te neki adod kölcsön azt a 7 millát.

2020. máj. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
73%

28 teljesen jól megfogalmazta. Erre próbáltam kilyuladni a 25ös válaszomban. Elmész egy ügyvédhez és írtok egy kölcsönszerződést utólag. Ez a legtöbb, amit tehetsz.

Ha a haverod nem fizetsz, csak te járhatsz rosszul, igen. Neki semmi köze a hiteledhez.

2020. máj. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!