Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha készpénzben kapom a fizetés...

Ha készpénzben kapom a fizetésem, akkor tudják vonni a hitelt? Többi lent

Figyelt kérdés

Vettem fel 7 millió Ft személyi kölcsönt egy barátomnak, mivel ő nem tud..


Na most ugye a félsz azért bennem van, hogy mi van, ha nem fogja ezt törleszteni nekem...


Azt tudom ,hogy akkor elveszik a kocsim, ill à fizetesembol vonják..

De ha az autót atiratom , à fizetésemet meg kézbe kérem, (bejelentett munka) akkor mit tudnak csinálni velem még? Mert ugye fizetni semmiképp nem akarok más helyett!

Bár at tudnåm rakatni a nevére.....



2020. máj. 31. 00:58
1 2 3 4 5
 41/49 A kérdező kommentje:

Igen, ha így nézzük akkor persze, így ítélte meg, h ő megbízhatatlan, ezt csak arra írtam, hogy ő azért nem is próbált magának hamisitani, mert papírokat, mert tudta h ez a helyzet, felesleges próbálkoznia.



Tehát akkor ha most szaladnek à rendőrségre, és azt mondanám h behuztak a csőbe stb, akkor is követelnė tőlem à bank à pénzt, ugye ?


Akkor igazából semmit nem tudok tenni, csak bízom benne és a fizetesben.

Ha ez majd nem történik meg, és feljelentem, akkor is vissza kéne nekem fizetni, sőt még a hamisítás ok miatt bajba is kerulhetnek..


Így, az a legjobb, ha nem fizet, szépen lenyelem à békát, nem vonom be a hatóságot, hanem törlesztem saját magam.


Ugye??

2020. máj. 31. 17:58
 42/49 anonim ***** válasza:
92%

nem B+


MENJ KEDDEN EL EGY ÜGYVÉDHEZ ÉS KÉRJ TANÁCSOT, MERT EGY ROHADT NAGY SLAMASZTIKÁBAN VAGY!


A legrosszabb, amit tehetsz, hogy nem teszel semmit, hanem várod, hogy megoldódjon a helyzet magától

2020. máj. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom mi nem volt érthető. Mindenki elmondta, hogy menj el egy ügyvédhez és papírozzátok le, hogy te 7 millió forintot kölcsönadtál neki. Az ügyvéd tudni fogja egy ilyen szerződésbe mit kell írni, hogy mindkét felet védje.


Ahogy már írták két teljesen külön ügyről van szó.

1. Személyi hitelt vettél fel egy banktól, amiért te felelsz. Az mellékes, hogy hamis papírokat adtál be, hogy jobb színben tűnj fel. (Amíg fizetsz, senkit nem fog érdekelni.)

2. Azt a pénzt, amit felvettél, te kölcsönadtad a barátodnak. Erről semmilyen papírt nem írtatok. Ideje pótolni!


Ha ez megvan, tök tiszta az ügy. Ha ő nem fizet, te fizeted tovább a törlesztőket és a most ügyvéd által megírt kölcsönszerződés alapján bevasalod rajta ezt a pénzt. Kész.

Ne sunnyogjál, ne várjál a csodára, menj az ügyvédhez!


A tartozást pedig természetesen ki kell fizetned így is-úgy is.


A 2-es pont alapján, a kölcsön szerződés miatt pereskedhetsz, ha nem sikerül békés úton megoldani. Ebbe még mindig nem kell bevonni a bankot, főleg ha te fizetsz rendesen.

A barátodnak SEMMI KÖZE A HITELEDHEZ!!!

2020. máj. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
92%

Jó lenne tudni, kérdező, hogy a barátodnál megvan-e még valamilyen formában legalább a pénz egy része?

Meg hogy hogyan jutott hozzá? Utaltad vagy kp-ben?

2020. máj. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
90%
Azt kell megállapítanom, hogy a kérdező reménytelen. Nem fogja fel a dolgokat.
2020. jún. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
37%
Ha tanítanának az iskolában hasznos dolgokat, például alap pénzügyi és jogi ismereteket mondjuk a hittan meg a feketeöves kémia-fizika rovására, akkor nem lennének talán ennyire ostobák, csőbe húzhatók a közemberek...
2020. jún. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
91%

46-os, már bocs, de akkor azt is tanítani kéne, hogy külföldi munkaszerződést/jövedelemigazolást nem hamisítunk? Merthogy azért a kérdező sem lehet olyan naív, hogy ezt nem tudja, hogy nem ott dolgozik - tehát ez már eleve törvénybe ütköző.

Igen, a pénzügyi ismeretek hiánya nagy baj, de ha az embereknek lennének pénzügyi ismeretei , akkor rájönnének arra is, hogy sok embert a hitellel "rabszolgává" tesznek, nincs lehetősége ugrálni a munkahelyről, stb.

2020. jún. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
90%
Nem annyira értek egyet, mert műszaki területen dolgozóként pont fontosnak tartom a kémiát és a fizikát is... :D De ettől függetlenül én azt gondolom egyébként, hogy a 46-osnak valahol igaza van. A kérdezőnek látszólag lövése sincs, hogy mit művelt néhány papír aláírásával. Szerencséje lesz, ha különösebb "sérülés" nélkül kikeveredik ebből. Ha lenne némi pénzügyi tudása, akkor megszólalt volna a vészharang mielőtt vakon hisz és minden baromságot aláír, mert elhiszi, hogy nem lehet belőle baja.
2020. jún. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
60%
Mi lett végül? Van fejlemény?
2021. jan. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!