Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha készpénzben kapom a fizetés...

Ha készpénzben kapom a fizetésem, akkor tudják vonni a hitelt? Többi lent

Figyelt kérdés

Vettem fel 7 millió Ft személyi kölcsönt egy barátomnak, mivel ő nem tud..


Na most ugye a félsz azért bennem van, hogy mi van, ha nem fogja ezt törleszteni nekem...


Azt tudom ,hogy akkor elveszik a kocsim, ill à fizetesembol vonják..

De ha az autót atiratom , à fizetésemet meg kézbe kérem, (bejelentett munka) akkor mit tudnak csinálni velem még? Mert ugye fizetni semmiképp nem akarok más helyett!

Bár at tudnåm rakatni a nevére.....



2020. máj. 31. 00:58
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
89%
Nem lennék a helyedben. Van itt már okirathamisítás, fedezetelvonás, és még ki tudja, hogy mik. Mentesülés meg nincs. A kezesség nem úgy működik, hogy ha szüksége van rá a banknak, akkor sztornózom.
2020. máj. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:

Kezesség?

Nem! ezt en vettem fel! Az ő kérésére. Ennyi.

A papírok amit beadott, ami szükséges volt az egészhez, az ő kézírásával vannak kitoltve.



Nem cigány, egy jó barát, de most a körülményeket ne kommemteljuk kérlek, van ez a helyzet mostmar, az a kérdés hogy tudok ebből mentesülni, ha esetleg osszeveszunk, és cseszik törleszteni.

Én mit tehetek akkor, h ne en kerüljek bajba.

?

A hamisitasokat se én csináltam, ezt gondolhatod...


Ha most papírt írunk, az elég?

Ha igen, mi legyen benne, hogy fogalmazzam?

2020. máj. 31. 10:43
 13/49 anonim ***** válasza:
83%

Ha te vetted fel, minek kellett beadni a bankba az ő hamis munkaszerződését???


De az tuti, hogy a pénzt nem fogod látni többé és még sitt is lesz belőle

2020. máj. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
68%

Ja, hogy nem is kezes vagy. Az még rosszabb. A bankot kizárólag az a szerződés érdekli, ami te kötöttél vele (a bankkal). A végrehajtóknak hiába lobogtatsz akármilyen más papírt.

Puszira nem adnak 7 milliót. Nyilván van kezes, vagy fedezet a szerződésben.

2020. máj. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
80%

"A hamisitasokat se én csináltam, ezt gondolhatod..."


Ha hamisított külföldi munkáról írtatok szerződést, akkor TELJESEN MINDEGY, hogy KI ÍRTA a papírt, TE AZT ALÁÍRTAD, a hamis tényt tartalmazó papírt.

EZ NEM VICC, EZ nem egy apró csínytevés, hanem OKIRATHAMISÍTÁS, BÖRTÖN JÁR ÉRTE!!!


Ne attól félj, hogy nem fizet a barátod - ez a kisebbik baj lesz - a nagyobb baj az, ha rájön a bank, hogy hamis a szerződés.


" [link]


A legokosabb tanács, amit itt olvastam a válaszok között, hogy bemész a rendőrségre és feladod magad. Elmondod, hogy behúztak a csőbe, stb. de rájöttél, hogy hülyeséget csináltál - innentől fogva a barátod lesz a felelős mindenért.

Abban meg ne reménykedj, hogy nem fog kiderülni, mert még ha az okirat hamisítás nem is derülne ki, a barátod tuti nem fogja fizetni a részleteket - hülye lenne (sietek leszögezni,ez nem az én erkölcsi felfogásom), hiszen a TE NEVEDEN FUT AZ EGÉSZ TARTOZÁS!


Azt már csak csendben és halkan kérdezem meg: Te abban reménykedsz, hogy egy olyan ember, aki ekkora slamasztikába rángatott, majd BECSÜLETES LESZ? és fizeti a hitelt? Ne mááár... Ennyire nem lehetsz naív... Ha az nem érdekelte, hogy emiatt Téged lesittelhetnek, akkor az sem fogja érdekelni, hogy miből fizetsz és hogy fogsz tönkremenni.

2020. máj. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 A kérdező kommentje:

Az az én hamis munkaszerzodesem, vagyis úgy van írva, mintha én dolgoztam volna külföldön.

5 millió egyik, majd 2 millió egy másik banknál.


Barát.. Nem akarja, h engem lesitteljenek, meg elvileg fizetni is fogja, most moratorium van jel pill...

De én vagyok úgy vele, h mi van ha egyszer csak nem fizeti...


Mondod, hogy a legjobb ha bemegyek a rendőrségre, és megmondom, h mi a helyzet?


De mi van akkor, ha mondjuk 1 évig fizeti, és utána már nem? Akkor is elég mennem a rendőrségre? Vagy előtte kellene?

2020. máj. 31. 11:21
 17/49 A kérdező kommentje:
Ja és nekem erről nem beszélt, hogy fedezet vagy kezes van a dologban, akkor oda mit irhatott? Vagy kit?
2020. máj. 31. 11:25
 18/49 anonim ***** válasza:
100%
A szerződést a bank VELED kötötte, neked kellett aláírnod. Csak tudod, hogy kit/mit fogadtak el fedezetnek vagy kezesnek.
2020. máj. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:

Nem volt erről szó. Egyikről sem beszéltek egyik bankban sem, amíg ott ültünk..

Én nem olvastam végig a papírokat h mit írt bele ő fedezetnek vagy kezesnek kit...

Biztos h mindenképp van?

2020. máj. 31. 11:37
 20/49 A kérdező kommentje:
Ez fölött is írtam több dolgot , arra is kommentelj légyszi. Köszi
2020. máj. 31. 11:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!