Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha készpénzben kapom a fizetés...

Ha készpénzben kapom a fizetésem, akkor tudják vonni a hitelt? Többi lent

Figyelt kérdés

Vettem fel 7 millió Ft személyi kölcsönt egy barátomnak, mivel ő nem tud..


Na most ugye a félsz azért bennem van, hogy mi van, ha nem fogja ezt törleszteni nekem...


Azt tudom ,hogy akkor elveszik a kocsim, ill à fizetesembol vonják..

De ha az autót atiratom , à fizetésemet meg kézbe kérem, (bejelentett munka) akkor mit tudnak csinálni velem még? Mert ugye fizetni semmiképp nem akarok más helyett!

Bár at tudnåm rakatni a nevére.....



2020. máj. 31. 00:58
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:

Nem ítélte úgy meg a bank, h benne nem bízik meg, ezt nem is próbálta, hisz tudta, h ő khr Ben van mar, így esély sincs..


A helyzet az, hogy elvileg fizetni fogja, csak bennem van a félsz, hogy mi lesz, ha esetleg nem... Vagy egyszercsak nem.... Tudom h akkor rajtam hajtja be a bank, de én ezt semmiképp nem akarom ugye fizetni, ezért kérdem, hogy mit tehetek most, hogy tudnám be biztosítani magam vagyis a dolgot h majd mindenképp fizesse?

Mert ugye egy barát rol van szó, meg van beszélve hogy fizeti, és ezért hogy néz ki, hogy most meg felnyomom a rendőrségen értitek.... 🙄


Szóval valahogy szeretném be biztosítani ezt a dolgot előre, vagy arra az esetre, amikor már eljon az idő h fizetni kell, és ő egyszercsak nem teszi... Akkor hogy jöhetek ki belőle, h ne nekem legyen belőle bajom...

2020. máj. 31. 13:42
 32/49 A kérdező kommentje:

Es ha most meg írjuk ügyvéd előtt a kolcdonszerzodest, és ha majd nem fizet, en felnyomom, ott kiderul à hamisítás dolog, akkor mi lesz?

😱

2020. máj. 31. 13:48
 33/49 A kérdező kommentje:
31 és 32 es komment re kommentelj légyszi
2020. máj. 31. 13:49
 34/49 A kérdező kommentje:
..
2020. máj. 31. 14:51
 35/49 anonim ***** válasza:
79%
Értsd már meg, hogy jó nagy bajban vagy! Fogd az összes papírt és kedden keress fel egy ügyvédet!
2020. máj. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
92%

Akkor is így jársz a legjobban, mintha nyoma sem lenne és soha többé nem látod viszont a pénzt. Nyilván nem fogják megveregetni a válladat, de leültetni azért nem fognak...

Amíg normálisan fizeted a részleteket akár a barátoddal, akár nélküle, addig senki nem fog ezzel foglalkozni.

Ha van kölcsönszerződés külön kettőtök között és ő elkezdene nem fizetgetni, akkor is ki kell belőle hagyni a bankot. Vagyis te törlesztgetsz szépen, közben pedig a kettőtök között létrejött kölcsönszerződés alapján meg kell próbálni behajtani a pénzt a barátodtól.

2020. máj. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 xswerdy ***** válasza:
90%

Ahogy fent írták, a bank felé te vagy az adós. A barátod meg neked tartozik. További kezes, meg fedezet nem biztos hogy van a szerződésben, de ha te kötötted a szerződést a bankkal, akkor kell lennie példányodnak, ott nézd meg.


Ha jól értem, a barátoddal nem kötöttetek írásban szerződést. Ezt persze még utólag is megtehetitek. De lehetnek egyéb bizonyítékok is a dologra. Pl. ha Te továbbutaltad neki a pénzt. És ha ő a saját számlájáról fizeti. Vagy minden hónapban utalja neked, amit a bank levon? Ha ezek fennállnak, nehezen tagadhatja le a dolgot.


Mindenesetre a bank felé te felelsz a tartozásért. Ha bekövetkezik a nem fizetés, akkor célszerű neked továbbra is fizetned, különben késedelmi pótlékok, behajtási költségek, stb. is halmozódnak. Nem beszélve a végrehajtás költségéről. Párhuzamosan célszerű elindítanod a jogi eljárást a barátoddal szemben.


Amúgy mikor vettétek fel? Meddig fizette? Írod a moratóriumot. Akkor most nem fizet? Célszerű lenne, mert a kamat addig is halmozódik. Így a 7 év könnyen lehet 8.


Én önfeljelenteni nem szaladnék. Ha megteszed, akkor jó eséllyel a bank felmondja a szerződést, és azonnal követeli a teljes összeget. Természetesen rajtad. De ha pár év múlva következik be, hogy a barátod nem fizet, akkor attól, hogy feljelented magatokat, szintén nem fog változni a helyzet a bank felé való tartozás tekintetében, csak még pluszban egy büntető eljárás is a nyakatokba szakad (hogy ott ki milyen mértékben lesz elmarasztalva, azt nem próbálom megjósolni).


Szóval én a helyedben megkérném a barátomat, hogy azét papírozzuk már le ezt az ügyletet, illetve arra is, hogy a moratórium alatt is legyen szíves törleszteni, mert te ezt a dolgot 7 évre vállaltad, nem 8-ra. Ezen kívül igyekeznék minden dokumentumot összeszedni, ami pluszban bizonyítani tudja, hogy milyen pénzmozgás volt köztetek.

2020. máj. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
68%

" ezért kérdem, hogy mit tehetek most, hogy tudnám be biztosítani magam vagyis a dolgot h majd mindenképp fizesse?"


Sehogy. Erre nincs mód. Megkötöttél a bankkal egy szerződést, és most már nem hátrálhatsz ki belőle. Nem tudod bebiztosítani magad. Maximum úgy, hogy verőembereket bérelsz fel, de ezzel csak még nagyobb bajba kerülsz, és gondolom nem ilyen "megoldásra" gondoltál...

2020. máj. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
87%

"Nem ítélte úgy meg a bank, h benne nem bízik meg, ezt nem is próbálta, hisz tudta, h ő khr Ben van mar, így esély sincs.."


De, úgy ítélte meg. Pont azért van a KHR-ben, mert megbízhatatlan adósnak számít. A KHR azt jelenti, hogy az illetőn már nincs mit vizsgálni, már eljátszotta a becsületét hitelvisszafizetést illetően. A KHR nem a bankok gonosz összefogása, hanem arról szóló infót tartalmaz, hogy mennyire bízhat meg a bank az illetőben.

2020. máj. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
86%

Húúú, kérdező, jó nagy slamasztikában vagy...


Ha KHR-es a barátod, akkor tuti nem fog fizetni - csak most a moratóriumra hivatkozik még, hogy azért nem fizet.


Mikor vettétek fel a pénzt, mit vett belőle a barátod és egyáltalán hogy történt a pénzfelvétel? Kp-ben vagy Te utaltad át neki a pénzt?

2020. máj. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!